Categories Su

Ariston Kombi Su Doldurma Vanası Nerede?(Mükemmel cevap)

Ariston kombi su basma işlemi için, yine eca kombide olduğu gibi su takviye vanası kombinin altında sağ tarafta bulunur. Rengi mavidir ve vanayı kullanabilmek için önce dışa doğru çekmek gerekir.

Ariston kombi su nasıl verilir?

Ariston kombi su basma; Eğer çekili ise zorlamayınız kırılır. Daha sonra saatin ters yönüne doğru yani sola doğru çeviriniz. Kulağınıza su dolma sesi gele ne kadar çeviriniz..! daha sonra ekran manometre ise ibrenin 1,5 olduğunu yani 2 ile 1 in ortası olacak şekilde su basınız.

Kombi su doldurma vanası nerede?

Genel olarak söyleyecek olursak, kombinin alt tarafına baktığımız zaman, mavi veya siyah bir plastik başlığı olan, dönebilen bir vana görürsünüz. İşte o vana, doldurma musluğu ya da doldurma vanası olarak tabir ettiğimiz parçadır. Bu musluk, saatin tersi yönde açılır, saat yönünde kapanır.

Kombi peteklere nasıl su verilir?

Peteklere ilk suyu vermek için kombinin genellikle mavi, siyah renklerinde olan su doldurma musluğu açılmalı ve kalorifer tesisatının içine gerektiği kadar su verilmelidir.

  1. Fazla su verdiğiniz zaman kombi kendiliğinden suyun fazla kısmını boşaltacaktır.
  2. Suyun az verilmesi halinde de kombinin arıza ışığı sönmez.
You might be interested:  Su Borusu Dondu Nasıl Açarım?(EN iyi 5 ipucu)

Ariston kombi doldurma tuşu hangisi?

Doldurma Düğmesi (FILLING) 3 su damlası sembolü olan tuştur. Kombi basıncı yetersiz olduğunda bu düğmeye basılarak basıncın otomatik yükseltilmesini sağlayabilirsiniz.

Ariston kombi sıcak su ayarı nasıl yapılır?

Sıcak su derecesini belirlemek üzere 10 numaralı musluk simgeli düğmeyi sağa doğru çevirmelisiniz. Düğmeyi saat yönünde çevirdiğinizde sıcak su derecesinin arttığını ekranda görebilirsiniz. Düğmeyi sola çevirdiğinizde de bu derece düşecektir. ► Sıcak su ayarı 6°C ile 56°C arasında değişmektedir.

Kombi Bar neden yükselmez?

Basıncın düşme sıklığına göre arıza değişebilir. Günlük olarak su basıncı düşüyorsa, eşanjörde çatlak olduğu anlamına gelir. Basıncın düşmesi daha sık oluyorsa tesisatta bir kaçak olduğu anlamına gelir. Tesisattaki en ufak çatlakta dahi su basıncı düşer.

Kombiye ne sıklıkla su basılır?

Kombiye Fazla Su Basmak, Basıncı 2-3 Barın Üstüne Çıkarmak. Kombilerin marka modeli fark etmeksizin basınç seviyelerinin 1 ile 2 bar arasında olması gerekmektedir.

Kombine nasıl su verilir?

Kombiye su vermek için kombi altında su takviye musluğu bulunur. Kombinin altına bakarsanız bu musluğu görebilirsiniz. Musluğu saat yönünün tersine çevirirseniz, kombi basıncının yükseldiğini fark edersiniz. Kombi basıncı 1,5 – 2 bar seviyesine gelince musluğu kapabilirsiniz.

Kombi doldurma musluğu arızası nasıl anlaşılır?

Doldurma Musluğu Arızası Nasıl Anlaşılır?

  1. Kombi basıncı yükselir Kombinizdeki bar göstergesi sürekli arttığında yani basınç yükselme durumları olduğunda genelde doldurma musluğu arızası karşımıza çıkar.
  2. Kombi su akıtır Kombide doldurma musluğu arızası bir de su akıntısı sorununu meydana getirir.

Peteklere su nasıl basılır?

Kalorifer peteği su doldurma işlemi oldukça kolaydır. Kombin alt kısmında yer alan, genellikle mavi ya da siyah renklerde olan su doldurma musluğunu saat yönünün tersine çevirerek kalorifer peteğine su doldurabilirsiniz. Suyun basıncı normal değerlere geldiğinde musluğu kapatabilirsiniz.

You might be interested:  Kombi Su Tahliyesi Nasıl Yapılır?(En iyi çözüm)

Peteklere sıcak su neden gelmez?

Peteklerde Hava Olmasından Kaynaklanan Sorun: Kombi musluk suyunu ısıtıyor petekleri ısıtmıyorsa, peteklerde hava olabilir. Peteklerde bulunan havadan dolayı petek içinde su dolaşımı engellenir ve petekler ısınmaz. Sıcak su akıyor petekler ısınmıyorsa ilk yapmanız gereken peteklerin havasını kontrol etmek olmalıdır.

Peteğe neden su gelmez?

Bu sorunun birden çok nedeni olabilir. Hava yapmış, filtresi tıkanmış ya da içi kirlenmiş olan petekler ısınma sorunu yaşayabilmektedir. Dışarıdan hava alan tesisat borusu belirli bir debi ile dolaşan suyun peteklere iletilmesini engeller ve sıcak su peteğe ulaşamaz. Bu da önemli bir seviyede ısı kaybına neden olur.

Su vanası hangi yöne açılır?

Doldurma musluğunu açmak için sol tarafa doğru çevirmeniz gerekir. Genel kombi çeşitlerinde sola çevrilerek açılır. Fakat bazı çeşitlerde sağa doğru açıldığı da olabilmektedir. (özellikle de ferroli kombilerde) parçayı çevirmeniz ile su sesi geldiğini duyarsınız.

Ariston kombi su basıncı kaçta olmalı?

Ariston kombi su basınç seviyesi ideal olarak 1.5 bar civarında olmalıdır. Kombide su miktarı zamanla veya kombide bulunan aksaklıklar sebebiyle azalabilir. Bu durumlarda Ariston kombi su basma işlemi ile ayar yapılmalıdır.

Baymak kombinin suyu nasıl boşaltılır?

Kombinin altında bulunan su vanasını açarak barın 1,5 seviyeye gelmesine dikkat ederek suyu boşaltabilirsiniz. Suyun tamamını boşaltmamaya dikkat etmeni gerektiğini de unutmayın. 1,5 seviyesine gelen su belli bir süre sonra ısınacaktır.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *