Categories Su

Asansöre Su Kaçarsa Ne Olur?(EN iyi 5 ipucu)

Asansör boşluğuna su doluyorsa, bu su asansörün arıza yapmasına sebep olabileceği gibi binaya da ciddi zarar vermektedir. Asansör boşluğundaki su, binanın temelinde bulunan betonların çürümesine sebep olur. Uzun vade suya maruz kalan beton, suyu emer ve betondaki demirlerin de zarar görmesine sebep olur.

Asansör boşluğuna neden su dolar?

Asansör boşluğuna su dolmasının nedenleri için şu maddeleri sıralayabiliriz: Binada zemin çalışmaları tam anlamıyla gerçekleştirilmemiştir. Kanalizasyon borularında patlama meydana gelmiş olabilir. Rögar kuyularında düzenli olarak bakım yapılmıyorsa asansör boşluğuna su dolabilir.

Asansör neden arıza yapar?

Elektrik ile çalışan her ürün gibi asansörlerde de, aşırı gerilim sonucu halk arasında asansör beyni olarak bilinen, asansörün istenildiği şekilde çalışmasını sağlayan elektronik kart yanar ve asansörün çalışmamasına sebep olur. Bu darbe asansörün arızalanmasına sebep olmaktadır.

Asansör kartı neden yanar?

Peki asansör kartı neden yanar ve asansörler neden bozulur? Bu sorunun cevabı maalesef elektrikle çalışan hemen her ürünün ortak cevabıyla aynıdır; voltaj dalgalanması. Halk dilinde voltaj dalgalanması olarak bilinen aşırı gerilim her sistemde yaşanabilir ama asansörler için özel bir anlam taşır.

Asansör Revizyon kartı nedir?

AKS-3 Revizyon kartı, kumanda panosunda bulunan akülerin şarj edilmesinde, acil durumlarda kabin içindeki alarm butonu vasıtasıyla alarmın çalmasını sağlar. Alarm butonu klemensleri ve hoparlör klemenslerinin ikişer adet olması sayesinde bağlantı kolaylığı sağlar.

You might be interested:  Saç Boyasına Su Katmak Ne Işe Yarar?(Mükemmel cevap)

Asansör dibindeki su nasıl çekilir?

Asansör boşluğundaki suyu tahliye etmek için pompa kullanılmaktadır. Pompa sayesinde asansör boşluğundaki su başka bir yere aktarılabilir. Asansör boşluğundan su çıkıyorsa suyu engellemek için asansör boşluğunun zeminine suyun dolmasını sağlamak için bir kuyu yapılabilir. Bunun için karot makinesi kullanılır.

Asansör kuyusu ne demek?

Asansör kuyuları, bina temeli kazılırken yeri belirlenen seviyesinden daha aşağıda oluşturulan çukurdur. Bu durumda temel seviyesinde ve temel seviyesi altında olan yer altı sularının kar ve yağmur suların gidebileceği ilk nokta asansör çukurudur.

Asenkron motor neden yanar?

Asansörün motorunun yanma sebebini açıklayalım. 1- Motor yataklarının yağsız çalışmasından dolayı motor yatakları sarma yapar ve motor sıkışma yapar motor sıkışır ve yanar. 2- Asansörün fren bölümünü iyi ayarlamak gerekir çünkü asansörün freni asansör çalışırken iyi açamıyorsa motor zorlanır ve yanabilir.

Asansör kapısı nasıl açılır?

Asansör kapı açma anahtarı kabinin üzerinde bulunur. Asansör kapı anahtarı, kapı kasası üzerinde bulunan yuvarlak kilit deliği üzerine yerleştirin. Anahtarı çevirerek kilidin açıldığı esnada kapıyı açın. Kapıları asansör kapı anahtarı olmadan açmaya veya kapatmaya çalışmayınız.

Asansör servis dışı ne demek?

Meşgul yanıyorsa çağırmak için sönmesini bekleyiniz. “ Servis dışı ” yanıyor veya kat kapısına “Bakım Yapılıyor” etiketi takılı ise asansörü kullanmayınız. “K” katta düğmesi yanıyorsa veya dijital kat göstergesi bulunduğunuz katı gösteriyorsa kabin bulunduğunuz katta demektir.

KRC hatası nedir?

Harekette Kontaktör Kontrolü: Sistem, her hareketten önce KRC sinyalini kontrol eder ve KRC sinyali var ise asansör harekete başlar. Eğer KRC sinyali kesilmez ise enerjilenmemiş ya da enerjilendikten sonra bırakmış kontaktör var demektir. Bu durumda sistem KRC hatasına geçer.

Asansör kumanda kartı nedir?

ARL 700 kart, Asansörlerin hareket esnasında problem çıkmasını önlemek veya problem varsa asansörün çalışmasına izin vermemektir. Sorun giderildikten sonra asansörün çalışmasına izin veren kontrol kartlarının başında ARL700 kart gelir. Belli ve özel işler için kullanılan bir kumanda sistemidir.

You might be interested:  1 Kilo Alçıya Ne Kadar Su Katılır?(Doğru cevap)

Lirpomp ne demek?

Hem yük asansörlerinde hemde insan taşıyan asansörlerde güvenlik için kullanılan Lir Pompası (Asansör Kapı Açma Magneti), Stoper Asansör kalitesi ile elektrostatik vernik ile kaplanıp, fırınlanarak müşterilerimize sunulmaktadır.

Asansör Revizyon ücretini kim öder?

Apartmanlarda yapılacak ortak kullanım alanlarındaki değişiklikler, apartman sakinlerinin oy birliğini gerektirir. Asansör bakımı ve arıza durumunda ödenen onarım ücreti de eşit bölünerek ödenir. Ev sahibi de burada eşit miktarda ödeme yapmakla yükümlüdür.

Asansör Revizyon ne demek?

Asansör revizyon çalışması, binalarda bulunan asansörlerin zaman içerisindeki kullanımına bağlı olarak gerçekleşen yıpranmanın kontrol edilmesi ve aksaklıkların giderilmesi anlamına gelmektedir. Zaman zaman bu çalışmanın yapılması, binalardaki asansörleri çok daha güvenli kılmaktadır.

Asansör montajı kaç gün sürer?

Asansör Montajı Kaç Gün Sürer? Yukarıda anlatılan işlemler yapıldıktan ve gerekli izinler alındıktan sonra asansör montajı ruhsat dahil ortalama 40 gün sürmektedir.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *