Categories Su

Borakslı Su Nasıl Yapılır?(EN iyi 5 ipucu)

1 su bardağı sıcak su içerisine 1 yemek kaşığı boraks tozu eklenir ve eriyinceye kadar iyice karıştırılır. Diğer yandan bir kaseye yarım su bardağı tutkal yarım su bardağı sıcak su karıştırılır. Tutkal ile sıcak su birbirine iyice karıştıktan sonar içine istenilen renkte gıda boyası eklenir.

Slime için boraks nasıl yapılır?

1 yemek kaşığı boraksı, 1 su bardağı sıcak suyun içine koyup, iyice karıştırın. Boraks tozu tamamen eriyene kadar karıştırmaya devam edin. Başka bir kavanoza, 1/2 su bardağı tutkalı ve sıcak suyu karıştırın. Bunu sulu bir yapışkan üretmek için yapıyoruz.

Toz boraks nasıl kullanılır?

Buzdolabı raflarının ve dışının temizliğinde kullanabilirsiniz. 1 litre suyu hafif ılıtın. Bu ılık suyun içine 1 yemek kaşığı kadar boraks ilave edip karıştırarak çözünmesini sağlayın. Ardından bu karışıma temiz bir bez batırıp tamamen ıslanmasını sağlayın.

Boraks içilebilir mi?

Kesinlikle maddenin içilmesi sakıncalıdır. Ciddi yan etkilere yol açabilir. Kusma, mide ağrısı, ishal ilk belirtilerdir.

Slime boraks nerede satılır?

Slime çeşitleri kitabevlerinde ve bazen mahalle bakkallarında da satılabiliyor. Aynı zamanda slime evde de rahatlıklık yapılabilir. Slime yapımı için malzemeleri doğru ve eksiksiz almak lazım. Boraks tozu genellikle aktarlarda bulunuyor.

Boraks yerine ne kullanabilirim?

Slime yapımında boraks yerine sıvı nişasta kullanılabilir. Sıvı nişasta kullanılarak slime yapmak için çeyrek su bardağı sıvı nişasta, gıda boyası, sıvı tutkal yeterlidir.

You might be interested:  Bulaşık Makinası Su Cebi Ne Işe Yarar?(Çözünme)

Slime malzemeleri nelerdir Borakssız ve Tutkalsız?

Borakssız tutkalsız pofuduk slime yapımı

 • 1 bardak sıcak su,
 • ½ bardak tutkal,
 • ½ bardak tıraş köpüğü,
 • ½ badak köpüren duş jeli ya da sıvı sabun,
 • 1 yemek kaşığından biraz fazla mısır nişastası,
 • 1 tatlı kaşığı boraks,
 • Gıda boyası (isteğe bağlı),
 • Losyon ya da krem (isteğe bağlı),

Tutkalsız ve Borakssız slime nasıl yapılır?

Hazırlanışı

 1. Karıştırma kabının içine mısır nişastasını koyun.
 2. Üzerine şampuanın yarısını ekleyin.
 3. İçine iki damla dilediğiniz renkte gıda boyası damlatın.
 4. Bir tatlı kaşığı ya da tahta çubuk yardımıyla karıştırmaya başlayın.
 5. Bir süre sonra slime hamur kıvamına gelmeye başlayacaktır.

Borax Icilirse ne olur?

Boraks İçilirse Ne Olur? Oldukça yaygın olan boraks kullanımına dair tavsiyeler sadece harici olarak kullanılmasına yöneliktir. Boraksın yutulması ya da içilmesi durumunda zehirleyici etkisi bulunabilmektedir. Boraks zehirlenmelerinde iç organların ciddi zarar görmesi ve kalıcı hasar bırakması olasıdır.

Slime en kolay nasıl yapılır?

Yapılışı: Evde sağlıklı bir şekilde slime hazırlamak için öncelikle derin bir kap alınır. İçerisine su ve şampuan eklenir. Oyun jeli de döküldükten sonra üzerine gıda boyası ve sim ilave edilir. Tüm bu malzemelerin miktarı kişinin kendi isteğine göre eklenebilir.

Boraks içmek zararlı mı?

Çünkü Boraks alımı güvenli değildir. Boraks, solunduğunda ya da yutulduğunda vücutta parçalanması kolaydır. Bununla birlikte, solunması veya yutulması halinde, hem ciddi zehirlenme hem de organ hasarı meydana gelebilir.

Boraks eczanede ne kadar?

Fiyatı 8,00 TL ‘dir ve aktarlardan temin edebilirsiniz. Bazı eczanelerde de olduğu bilinmektedir. Makalemizde boraks nedir zararlı mıdır nerede satılır ne işe yarar, boraks nerede bulunur ve ne için kullanılır içeriğinde ne var sorularınıza cevaplar bulabilirsiniz.

Boraks faydaları nedir?

Özellikle evinde kimyasal ve sağlığa zararlı besinler tüketmek istemeyen kişiler boraksı doğal bir temizleyici olarak kullanabilirler. Beyazlatıcı etkisi olan boraks küflenmeyi de önlemektedir. Temizlik konusunda önemli bir potansiyele sahip olan boraks sayesinde evin tüm köşeleri de derinlemesine temizlenebilir.

You might be interested:  Su I Zan Ne Demek?(Mükemmel cevap)

Slimenin ele yapışmaması için ne yapılır?

1½ su bardağı (360 g) tıraş kremi ekle. Miktarın çok hassas olmasına gerek yok ama 1½ su bardağı (360 g) kadar tıraş kremi kullanmaya çalış. Jel değil de köpüren türden, sıradan tıraş kremi kullanmalısın. Erkekler için olan tıraş kremi en iyi seçenektir çünkü rengi beyazdır ve slime ‘ının rengini etkilemez.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *