Categories Su

Bosch Kombi Su Basma Vanası Nerede?(EN iyi 5 ipucu)

Öncelikle kombinin sol alt kısmına doğru bakın. Görseldeki gibi bir musluk göreceksiniz. Bu parça doldurma musluğu yani dolum vanasıdır. Parça sola çevrilerek açılır, sola çevirdiğiniz an itibari ile kombiden su sesi gelir.

Bosch kombi su basma nasıl yapılır?

Kombiye su basmak için kombi altında su takviye musluğu bulunur. Kombinin altına bakarsanız bu musluğu görebilirsiniz. Musluğu saat yönünün tersine çevirirseniz, kombi basıncının yükseldiğini fark edeceksiniz. Kombi basıncı, ideal olan 1,5 – 2 bar seviyesine gelince musluğu kapatınız.

Bosch kombi su basma vanası ne tarafa açılır?

Bosch Condens 2500 W model kombilerde doldurma musluğu sol alt kısımda mavi renktedir. Aşağı doğru uzanan iki uçlu çubukları vardır. Sol tarafa doğru çevrildiği zaman açılır. Çevirdiğiniz zaman kombiden su sesi gelmesi gerekir.

Kombi su boşaltma vanası nerede?

Kombi tahliye vanası genellikle ıslak zemin olan banyo, balkon gibi yerlerde olur. Banyolarda havlupanın altında oval bir musluk şeklinde olur. Kombi tahliye vanasını bulduktan sonra açarak kombi içindeki suyu tamamen boşaltabilirsiniz.

Kombiye ne zaman su basılır?

Musluğu saat yönünün tersine çevirirseniz, kombi basıncının yükseldiğini fark edersiniz. Kombi basıncı 1,5 – 2 bar seviyesine gelince musluğu kapabilirsiniz. Kombi basıncı belli bir seviyenin üstüne çıkarsa, kombide bulunan su tahliye hortumu(emniyet ventili) fazla suyu otomatik boşaltacaktır.

You might be interested:  Su Saati Nasıl Kullanılır?(Çözülmüş)

Kombi su doldurma vanası hangi yöne açılır?

Doldurma musluğunu açmak için sol tarafa doğru çevirmeniz gerekir. Genel kombi çeşitlerinde sola çevrilerek açılır. Fakat bazı çeşitlerde sağa doğru açıldığı da olabilmektedir. (özellikle de ferroli kombilerde) parçayı çevirmeniz ile su sesi geldiğini duyarsınız.

Kombi Bar neden yükselmez?

Basıncın düşme sıklığına göre arıza değişebilir. Günlük olarak su basıncı düşüyorsa, eşanjörde çatlak olduğu anlamına gelir. Basıncın düşmesi daha sık oluyorsa tesisatta bir kaçak olduğu anlamına gelir. Tesisattaki en ufak çatlakta dahi su basıncı düşer.

Peteklere su basma nasıl yapılır?

Peteklere ilk su nasıl verilir? Kalorifer peteği su doldurma işlemi oldukça kolaydır. Kombin alt kısmında yer alan, genellikle mavi ya da siyah renklerde olan su doldurma musluğunu saat yönünün tersine çevirerek kalorifer peteğine su doldurabilirsiniz. Suyun basıncı normal değerlere geldiğinde musluğu kapatabilirsiniz.

Kombiye neden su basılır?

Kombiye Su Basma Neden Gerekli? Kombilerin çalışma mantığı, kombi içindeki su eşanjörden geçerek ısınır ve sisteme gönderilir. Kombideki su 1,5 barın altında olunca, kombi pompası sürkülasyonu sağlamak için daha çok çalışır ve doğalgaz sarfiyatını arttırdığı gibi ısınmadan yeterli verim alınmaz.

Demirdöküm kombi su doldurma nasıl yapılır?

Kombinin sol altında kombiye direk monteli durumda “siyah renkte musluk” göreceksiniz. Bu musluk doldurma musluğudur. Dolum vanası olarak da bilinir. Parçayı bulduğunuzda sol tarafa doğru yavaşça çevirin.

Kombi fazla su alırsa ne olur?

Su seviyesinin artması su sızdırmaya ve daha farklı sorunlara neden olabilir. Kombiye fazla su basılması halinde olması gereken 1,5-2 bar seviyesi geçilir. Bu nedenle su basıncını düşürmek gerekir. Kombi su basıncının yükselmesi kombinizin arıza yapmasına neden olur.

Kombinin su akıtması tehlikeli mi?

Kombilerin su akıtmasının pek çok nedeni olabilir. Suyun fazla olması, bakımının aksatılması, bazı parçalarda arıza olması ya da tesisat hataları gibi problemler nedeniyle kombiniz su akıtabilir. Sorun her ne olursa olsun daha ciddi bir soruna yol açmamak için mutlaka yetkili servis ya da tesisatçı çağrılmalıdır.

You might be interested:  Su Çiçeği Izi Ne Zaman Geçer?(EN iyi 5 ipucu)

Kombi basınç yükselmesi tehlikeli mıdır?

Basınç değeri 1,5 bardan birkaç gün veya haftada 2 bara kadar yükseliyorsa normal bir durumdur. Fakat basınç çok sık 2,5 ya da 3 barın üzerine çıkıyorsa bu bir sorundur. Hatta kombide basınç yükselmesi sebebi ile su akıntısı sorunu da olabilir.

Doğalgaza ne zaman su basılır?

Saat yönünde sıkılabilir ve saat yönünün tersi kombiye su basılır. Kombide en başta eğer basınç göstergesi ikinin üzerinde ise fazla suyun kombinin alt tarafında yer alan tahliye borusu yardımı ile boşaltılacaktır. Kombi de fazla suyu otomatikman sistem dışına atabilir.

Kombide basınç 2 olursa ne olur?

Kombi basıncı yükseldiğinde yani 2,5 – 3 barı geçtiğinde kombi yüksek basınçtan zarar görebilir. Kombilerde yüksek basınç halinde emniyet ventili açılarak kombideki suyu tahliye etmek durumunda kalır. Kombilerde yüksek basınç problemlerinde her zaman cihaza müdahale etmeden servis yardımı almak gerekir.

Kombiye kaç bar su basılır?

Her marka model ve çeşitteki kombilerin ideal su basınç seviyesi 1 ile 2 bar arasıdır.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *