Categories Su

Devirdaim Su Pompası Arızası Nasıl Anlaşılır?(Çözünme)

Devirdaim Pompası Arızasını Anlamanın Pratik Yolu

 • Devirdaim pompasında su kaçağı varsa.
 • Devirdaim pompası normalde farklı bir gürültü çıkartıyorsa.
 • Devirdaim pompası durduğunda arabanız hararet yapıyorsa.
 • Devirdaim kayışı kopmuşsa ya da kopmak üzereyse hatta aşırı aşınmışsa.

Su devirdaim pompası bozulursa ne olur?

Devirdaim pompasındaki arızanın ilerlemesi sonucunda, devirdaim pompası kilitlenerek kayışlara zarar verir ve kopmasına neden olur. Devirdaim pompasının arızalanmasından dolayı, hararete bağlı conta yanmaları, su kaçağından meydana gelen susuz kalma gibi problemlerde görülebilir.

Devirdaim su pompası kaç km değişir?

Devirdaim pompası belirli periyodlarda değişmesi germeyen bir parça olsa da biz bunu belirli bir periyoda sokmalıyız. Devirdaim pompası normal şartlarda arıza belirtisi gösterdiği zaman değiştirilir. Fakat örnek vermek gerekirse aracınız 90.000 km ‘de ve triger seti değiştiriyorsunuz.

Devirdaim arızalı ise ne olur?

Hızlıca tahmin edileceği gibi, devirdaim pompası bozulduğu zaman ilk akla gelecek problem araç motorunun hararet yapması olacaktır. Devirdaim bir kaç şekilde bozulabilir. İki durumda da motor hararet yapabilir ancak kasnak dönmeyi bırakırsa muhtemelen bağlı olduğu kayış da kopacaktır.

Kombide pompa arızası nasıl anlaşılır?

Kombide Pompa Arızası Nasıl Anlaşılır? Kalorifer sisteminde çalışmama sorunu olduğunda, kalorifer ayarı yüksek olmasına karşın kaloriferler az ısıtma yaptığında, kombi su akıttığında, ses yaptığında, sıcak su arızası söz konusu olduğunda, kombi donduğunda karşımıza arızalı olarak çıkabilir.

You might be interested:  Yemekten Ne Zaman Sonra Su Içilmeli?(Mükemmel cevap)

Bozuk devirdaim nasıl anlaşılır?

Devirdaim Pompası Arızasını Anlamanın Pratik Yolu

 1. Devirdaim pompasında su kaçağı varsa.
 2. Devirdaim pompası normalde farklı bir gürültü çıkartıyorsa.
 3. Devirdaim pompası durduğunda arabanız hararet yapıyorsa.
 4. Devirdaim kayışı kopmuşsa ya da kopmak üzereyse hatta aşırı aşınmışsa.

Devirdaim pompası ses yapar mi?

Bahsettiğim ses devirdaim pompasının içinde yer alan bilyelerden geliyor.. Bu bilyelerin yeri mikronluk dahi laçkalaşınca bilyelerin tüm yüzeyi tam oturmadığından ses yapmaya başlıyor..

Su pompası ne zaman değişir?

Her dört yılda bir (veya 100.000 kilometrede bir), ortalama bir su pompası en az 1,7 milyon litre soğutma sıvısı taşımaktadır. Bir triger kayışını değiştirirken su pompasına da aynı derecede dikkat etmeniz gerektiği açıktır. Birçok triger kayışının 90.000 ile 240.000 kilometrede bir değiştirilmesi gerekir.

Devirdaim nasıl değiştirilir?

Yapılan İşlemler

 1. Triger kayışı sökülür.
 2. Pompanın önünde bulunan kasnak sökülür.
 3. Devirdaim pompasının kapağı sökülür.
 4. Pompanın üzerindeki cıvatalar sökülür.
 5. Motor yerinden çıkarılıp yenisi takılır, bağlantıları yapılır.
 6. Radyatöre su ve antifriz ekleyerek değişim tamamlanır.

Triger seti değişince devirdaim değişir mi?

Triger kayışı veya zinciri belirli yıl veya km’ye bağlı olarak periyodik değişim isteyen üründür. Devridaim pompası ise arıza vermediği sürece değişim yapılmaz.Periyodik değişimi yoktur. Triger dişlisi ile devirdaim pompası, ikisi de triger kayışına bağlı hareket ediyorlar.

Hararet Müşürünün bozuk olduğu nasıl anlaşılır?

Hararet müşürü arıza belirtileri; Motor ateşleme zamanı bozulması: Motor ısısının düşük olması ile birlikte ateşleme süresi daha sık bir şekilde gerçekleşir. Bu durumda da motor kendini sürekli soğuyan bir sistemde zannederek daha fazla ısınmaya başlar.

Termostat arızalı ise ne olur?

Termostat açık konumda takılırsa, radyatöre sürekli soğutucu akışı motorun soğuk çalışmasına neden olur. Aşırı soğuyan motor verimli çalışamaz ve bu da yakıt tüketiminde artışa, daha yüksek emisyon seviyelerine ve motor parçalarının daha fazla yıpranmasına neden olur.

You might be interested:  Çok Su Içmek Ne Anlama Gelir?(Doğru cevap)

Devir daim pompası ne işe yarar?

Devirdaim pompası, motorun aşırı ısınmasını önlemek ve belirli bir sıcaklık seviyesinde motorun verimli olarak çalışmasını sağlamak amacıyla soğutma sisteminin içine eklenen ve paslanmayı önleyip, aşırı ısınma ve soğumayı engellemeye yarayan antifiriz maddesinin motor blokları ve radyatör içerisinde sürekli olarak

Sirkülasyon pompası neden arızalanır?

Arıza durumları ve sebepleri; Peteklerden hava alımı yapılamaz ise sirkülasyon pompasının üst tapası sökülerek bu havanın dışarı atılması gerekmektedir. Su hattı içerisinde (taş, toprak, vb) bulunan maddeler bazen sirkülasyon pompasının sıkışmasına yada kanatlarının kırılmasına neden olmaktadır.

Kombi pompası neden sıkışır?

Kombi Pompası Neden Sıkışır? Pompa içerisinde bazen irili ufaklı taş vb parçaların birikmesi ya da gelmesi sonucu sıkışabilir. Tesisata su basımı sonrasında bazen cihaz içerisinde hava sıkışabilir. Sıkışan hava ise pompanın çalışmasını engelleyebilir ve sıkışmasına neden olabilir.

Sirkülasyon pompası tamir olur mu?

Kombide Pompa Tamir Edilebilir mi? Pompanın arıza yapma durumu tamiri gerektirmiyor ise tamir işlemi zaten yapılamaz. Fakat tamir edilebilecek bir arıza meydana getirdi ise tamir işlemi de uzman ekipler tarafından yapılabilir. Bazı kullanıcılar tamir edilmiş bir parça yerine sıfır parça da tercih edebilmektedir.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *