Categories Su

Düğününde Kalburla Su Taşımak Ne Demek?(En iyi çözüm)

Düğününde kalburla su taşımak” deyiminin anlamı, açıklaması ve örnek cümleleri: Bir yardımına karşılık olarak bekar bir kimseye çok büyük bir yardımda bulunma sözü vermek. “Sen onunla evlen, söz ben de düğününde kalburla su taşıyacağım.”

Yel değirmenine Kalburla su taşımak ne demek?

“verimsiz bir işle uğraşmak” anlamındaki deyim.

Kevgirle su taşımak ne demek?

zor zanaat tarif edilirken kullanilan deyimdir. misal biri bi iyilik yapar o iyilige istinaden “senin dugununde kevgirle su tasiyacam” denir

Kalbur su ne demek?

➡Kalburla Su Taşımak deyiminin anlamı: Verimsiz, verim alınamayacak, olmayacak bir işle uğraşmak.

Su taşımak ne demek?

(birinin) Düğününde Kalburla (elekle) Su Taşımak anlamı nedir? Bir yardımına karşılık olarak bekâr bir kimseye çok büyük bir yardımda bulunma sözü vermek.

Aklım kesmiyor ne demek?

➡Aklı Kesmek deyiminin anlamı:Bir şeyin olabileceğine, bir şeyi yapabileceğine inanmak anlamlarına gelen bir deyimdir. ➡Aklı Kesmek deyiminin örnek cümle içinde kullanımları: »Artık onun da bazı şeyleri aklı kesiyor. »Şu formu doldurmayı aklım bir türlü kesmiyor.

Su yüzüne çıkmak deyimi ne anlama gelir?

[2] Değerinin üstünlüğünün bilinmesi.

Işi kitabına uydurmak ne demek?

➡ Kitabına Uydurmak deyiminin anlamı:Kanunî olmayan bir işi kimi boşluklardan yararlanarak kanunî imiş gibi göstermek. Yasa ve kuralların açıklarını kullanarak menfaat sağlamak. ➡ Kitabına Uydurmak deyiminin örnek cümle içinde kullanımları: »İşi kitabına uydurmuşlar, çok zengin olmuşlardı.

You might be interested:  Bebeklere Ne Zaman Su Verilmeye Başlanmalıdır?(Soru)

Içini dökmek deyim mi?

➡ İçini dökmek deyiminin anlamı:Dertlerini, sıkıntılarını, üzüntülerini anlatmak. ➡ İçini dökmek deyiminin örnek cümle içinde kullanımları: »Şu koca dünyada içimi dökecek bir insan bulamadım.

Habbeyi kubbe deyiminin anlamı nedir?

➡ Habbeyi kubbe yapmak deyiminin anlamı:Önemsiz, küçük bir şeyi büyütüp mesele çıkarmak. ➡ Habbeyi kubbe yapmak deyiminin örnek cümle içinde kullanımları: »Söyle ona, habbeyi kubbe yapıp durmasın, ne olmuş çocuk biraz geç kalmış da!

Kalbur nedir ne işe yarar?

Kalbur kelimesi, genel olarak tahıl elemek için kullanılan bir elek olarak bilinmektedir. Türk dil kurumuna göre ise tahıl ve başka iri taneli maddeleri elemek için kullanılan büyük delikli veya seyrek telli elek olarak ifade edilmektedir.

Dallanıp Budaklanmak deyimi ne demektir?

Dallanıp Budaklanmak Deyiminin Anlamı (TDK) Bir işin gereğinden fazla uzaması karmaşık bir hal alması durumu dallanıp budaklanmak deyimi ile anlatılır.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *