Categories Su

Eca Kombi Su Doldurma Vanası Nerede?

Eca kombi su doldurma vanası nerede? Şeklinde müşterilerimizin soruları bulunmaktadır. Eca kombi su basma işlemini gerçekleştirmek için, kombinin altında sağ tarafta beyaz büyük bir vana bulunur.

E.c.a kombide Bar kaç olmalı?

Her marka model ve çeşitteki kombilerin ideal su basınç seviyesi 1 ile 2 bar arasıdır.

ECA kombi nasıl su alır?

Eca proteus kombi su nasıl basılır Kırmızı çember içine almış olduğumuz bu doldurma musluğunu sola saatin ters yönüne doğru kulağınıza su sesi gele ne kadar çeviriniz. Manometre saatinden ibrenin 1.5 geldiğini gözlemleyiniz. Su basınç saati 1.5 geldiğinde siyah renkli vanayı sağa doğru saat yönü çevirip sıkınız.

Kombi su doldurma vanası nerede?

Genel olarak söyleyecek olursak, kombinin alt tarafına baktığımız zaman, mavi veya siyah bir plastik başlığı olan, dönebilen bir vana görürsünüz. İşte o vana, doldurma musluğu ya da doldurma vanası olarak tabir ettiğimiz parçadır. Bu musluk, saatin tersi yönde açılır, saat yönünde kapanır.

Kombi su doldurma vanası hangi yöne açılır?

Doldurma musluğunu açmak için sol tarafa doğru çevirmeniz gerekir. Genel kombi çeşitlerinde sola çevrilerek açılır. Fakat bazı çeşitlerde sağa doğru açıldığı da olabilmektedir. (özellikle de ferroli kombilerde) parçayı çevirmeniz ile su sesi geldiğini duyarsınız.

You might be interested:  Su Kaplumbağası Ne Kadar?(Doğru cevap)

ECA kombi bar neden düşer?

Günlük olarak düşme sağlanıyorsa, bu eşanjörde ufak bir çatlak olduğu anlamına gelebilir. Bunu fark etmeniz zordur çünkü çatlaktan çıkan su buharlaşır. Basınç düşmesi daha sık oluyorsa, bu durumda tesisat sisteminin bir yerinde su sızıntısı olabilir. Tesisatta ufak bir çatlak dahi olsa kombi su basıncı düşer.

Kombi su basıncı 2 bar olursa ne olur?

Kombi basıncı yükseldiğinde yani 2,5 – 3 barı geçtiğinde kombi yüksek basınçtan zarar görebilir. Kombilerde yüksek basınç halinde emniyet ventili açılarak kombideki suyu tahliye etmek durumunda kalır. Kombilerde yüksek basınç problemlerinde her zaman cihaza müdahale etmeden servis yardımı almak gerekir.

Kombinin su basıncı kaç olmalı?

Kombi basıncı düştüğünde kombiye su takviyesi yapılması gerektiğini belirtmiştik. Kombinin basıncı ne çok fazla olmalı ne de çok düşük olmalıdır. Kombinin ideal bir şekilde çalışması için kombinin basıncı bir buçuk (1,5) bar seviyesinde olması gerekir.

Baymak kombinin suyu nasıl boşaltılır?

Kombinin altında bulunan su vanasını açarak barın 1,5 seviyeye gelmesine dikkat ederek suyu boşaltabilirsiniz. Suyun tamamını boşaltmamaya dikkat etmeni gerektiğini de unutmayın. 1,5 seviyesine gelen su belli bir süre sonra ısınacaktır.

Kombiye ne zaman su basılır?

Musluğu saat yönünün tersine çevirirseniz, kombi basıncının yükseldiğini fark edersiniz. Kombi basıncı 1,5 – 2 bar seviyesine gelince musluğu kapabilirsiniz. Kombi basıncı belli bir seviyenin üstüne çıkarsa, kombide bulunan su tahliye hortumu(emniyet ventili) fazla suyu otomatik boşaltacaktır.

Peteklere nasıl su verilir?

Peteklere ilk su nasıl verilir? Kalorifer peteği su doldurma işlemi oldukça kolaydır. Kombin alt kısmında yer alan, genellikle mavi ya da siyah renklerde olan su doldurma musluğunu saat yönünün tersine çevirerek kalorifer peteğine su doldurabilirsiniz. Suyun basıncı normal değerlere geldiğinde musluğu kapatabilirsiniz.

You might be interested:  Sıcak Su Yanığında Ne Yapılır?(Mükemmel cevap)

Kombinin suyu bitince ne olur?

Kombi su basıncı düşerse kalorifer tesisatı ve kombiye herhangi bir şekilde zarar gelmez. Bu nedenle kombi su basıncı düştüğü zaman kombi çalışmayı durdurur. Bu sayede kombinin zarar görmesi engellenmiş olur. Kombinin basınç düşmesinden dolayı kapanmaması için su basıncının 1 barın altına düşmemesi gerekir.

Kombi doldurma musluğu arızası nasıl anlaşılır?

Doldurma Musluğu Arızası Nasıl Anlaşılır?

  1. Kombi basıncı yükselir Kombinizdeki bar göstergesi sürekli arttığında yani basınç yükselme durumları olduğunda genelde doldurma musluğu arızası karşımıza çıkar.
  2. Kombi su akıtır Kombide doldurma musluğu arızası bir de su akıntısı sorununu meydana getirir.

Kombinin altındaki su vanalar nasıl olmali?

Kombi altında bulunan borular üzerindeki vanalar incelendiğinde boru ile aynı hizada olduğu gözlemlenir. Bu şekilde vanaların açık olduğu anlaşılabilir. Boru ile aynı hizada olmayan vanalar kapalı demektir. Kombi altındaki kalın borular kalorifer sistemi için, ince borular ise sıcak su sistemi içindir.

Kombiye su basmak ne işe yarar?

Kalorifer tesisatı içindeki suyun seviyesi 1 bar basıncın altına düşünce, kombiye su basma işlemi yapılması gerekir. Bunun nedeni ise; kombinin güvenlik sistemi, suyun seviyesi 1 bar basıncın altına düşünce kombinin zarar görmemesi için arıza kodu vererek çalışmasını engellemesidir.

Vana ne tarafa doğru açılır?

Su saatinin önünde, daireye giriş vanası olarak bilinen su vanası sağ tarafa sıkılarak kapatılır. Saat yönünde çevrilerek vana kapatılır. Sol tarafa yani saat yönünün tersine çevrildiğindeyse açılır. Şibel vana olarak bilinen vanalar, hiç açılıp kapatılmadığı için bazen suyu tamamen kesmez.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *