Categories Su

Günü Geçmiş Su Faturası Nereye Ödenir? (Solution found)

Suyu kapatılan aboneler borçları ile birlikte su açma bedelini de ödemek zorundadırlar. Geçmiş dönem fatura borçlarınızı tüm TİSKİ Şubeleri, tiski.gov.tr, bankalar ve PTT online veznelerinden ödeyebilirsiniz. Bir abonelikten ayrılacağınız zaman üzerinize kayıtlı olan aboneliği kapattırmayı ihmal etmeyiniz.

Su faturasını nereden ödeyebilirim?

Su faturası, yetkili fatura ödeme merkezlerinden, PTT’den ödenebiliyor.

Su faturasının son ödeme tarihi geçerse ne olur?

Her ay gelen su faturasının düzenli olarak ödenmemesi, suyun kesilmesine neden olur. Üçüncü fatura da ödenmediği takdirde 10 gün içerisinde su kesilir. Kesme tarihi de dahil olmak üzere 2 ay içerisinde hala ödeme yapılmazsa yasal icra süreci başlar. Bu gecikmeye ise faizlerde yansıtılır.

Su faturanın ödenip ödenmediği nasıl anlaşılır?

E-DEVLET İSKİ BORÇ SORGULAMA VE ÖDEME – www.turkiye.gov.tr adresini tıklayarak, T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile e-Devlet sistemine giriş yapın. – Ardından arama çubuğuna “İSKİ borç ödeme” yazın. – Karşınıza çıkacak sayfada ödenmemiş fatura bilginizi ve ne kadar borcunuz olduğunu göreceksiniz.

Su borcu ödenmezse ne olur?

1.Abonenin tahakkuk eden borçlarını ödememesi durumunda suyu borçtan kesilir. Abone, su faturasında belirtilen son ödeme tarihine kadar su faturası bedelini ödemekle yükümlüdür. 2. 4.Suyun kesilmesine rağmen borç ödenmezse, kesme tarihinden itibaren en geç 2 ay içerisinde sayaç sökülür.

You might be interested:  Içtiğimiz Su Nereye Gidiyor?(Soru)

Su faturası internetten ödenir mi?

su faturası internetten ödenir mi Haberi Su faturası, internetten ödenebiliyor. Ödemenin internetten yapılabilinmesi için kredi kartına sahip olunması gerekiyor. İSKİ’nin sistemine giriş yapılarak, kimlik ve kredi kartı bilgilerinin girilmesi ile su faturası internet üzerinden ödenebiliyor.

Ziraat Bankası su faturası nasil ödenir?

Elektrik, doğalgaz​ ve su faturalarınızı Bankamız ATM’lerinden, İnternet Şubesi ‘nden, Cep Şube ‘den veya 444 00 00 – 0850 220 00 00 Çağrı Merkezi’ni arayarak ödeyebilirsiniz.

Iski su ne zaman kesilir?

Su faturamızı ödemememiz durumunda fatura borcu gecikme faizi ile birlikte bir sonraki faturaya yansıtılır. Bu şekilde 3 fatura döneminde de borcumuzu ödemememiz durumunda ise 10 günlük süre başlar. Eğer bu 10 günlük süre içerisinde de ödeme yapmazsak suyumuz kesilir.

Son ödeme tarihi geçmiş su faturası internetten ödenir mı?

Dönem faturanızı aldığınızda geçmiş dönem borcu hanesini kontrol etmeyi ihmal etmeyiniz. Suyu kapatılan aboneler borçları ile birlikte su açma bedelini de ödemek zorundadırlar. Geçmiş dönem fatura borçlarınızı tüm TİSKİ Şubeleri, tiski.gov.tr, bankalar ve PTT online veznelerinden ödeyebilirsiniz.

Su faturası öderken mukavele no nasıl yazılır?

Faturanızın üzerinde bulunan “ MUKAVELE NO ” sizin İSKİ abone numaranızdır. Rakamlardan oluşan ilk 8 hane İSKİ abone numaranızı oluşturur. Aşağıda bulunan örnek İSKİ su faturasının abone Numarası 12345678’dir. “-“ sonra gelen rakamın bir önemi yoktur.

Kaç fatura ödenmezse elektrik kesilir 2021?

Fatura bedeli, bildirimi takip eden beş iş günü (dahil) içerisinde ödenmezse tüketicinin elektriği kesilir.

Kaybolan su faturası nasıl ödenir?

Su faturası, yetkili fatura ödeme merkezlerinden, PTT’den ve anlaşmalı bankaların otomatik ödeme talimatı, internet tahsilatı ve vezne tahsilatı seçenekleri ile yatırılabiliyor.

Su borcu kime aittir?

Abonelik Sözleşmesi gereği kullandıkları suyun faturasını ödemekle yükümlü olan müşteriler borcun yasal sorumlusudur. Sözleşme sahibi ve sözleşmesiz su kullandıran mülk sahibi suyu fiilen kullanmasalar da borçtan dolayı sorumlu tutulurlar.

You might be interested:  Bebeklere Ne Tip Su Verilmeli?(Çözünme)

Borcundan dolayı kapanan su nasıl açılır?

Abone sahibi tarafından tüm su borcu ve kapatma-açma ücreti ödenir. Abone İşleri Dairesi büroları veya Alo185’i arayıp bilgi verilir. Borcunu ödeyen abonelerin ilgili adreste,saha ekipleri tarafından sayacı tesisata mühürleme işlemi yapılır.Abone suyu kullanıma açılır.

Eski abonenin su borcunu kim öder?

Genel anlamda eski kiracıya ait elektrik su doğalgaz aboneliklerindeki kalan borçlar, borçluya tebliğ edilir. Eski kiracı bu borcunu ödemez ise, yeni kiracı ödemek zorunda bırakılır.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *