Categories Su

Iphone 7 Plus Su Geçirdi Ne Yapmalıyım?(Doğru cevap)

iPhone‘um ıslanırsa ne yapmalıyım? iPhone‘unuza sudan başka bir sıvı sıçrarsa etkilenen alanı musluk suyuyla durulayın. iPhone‘unuzu gözlük bezi gibi tüy bırakmayan yumuşak bir bezle silin.

iPhone 7 Plus su geçiriyor mu?

Yani iPhone 7 ve iPhone 7 Plus suya dayanıklı olmasına karşı tamamen su geçirmez değil.

iPhone 7 Plus suya düştü ne yapmalıyım?

iPhone ‘u kapattıktan sonra içinden hattınızı çıkartın. Mikrofiber bir bez yardımı ile iPhone ‘u iyice kurulamaya çalışın. iPhone ‘un tamamen içine gömülebileceği içi pirinç dolu bir kap hazırlayın ve iPhone ‘u bu kabın içerisine gömün. iPhone ‘u pirincin içinde en az 2 -3 gün bekletin.

iPhone su kaçtı ne yapmalıyım?

Varsa iPhone ‘unuzun koruyucu kılıfını ve SIM kartını çıkarın. iPhone ‘u baş aşağıya tutun ve dikkatlice sallayın. Bu şekilde iPhone ‘un açık yerlerinden sıvının dışarıya çıkmasını sağlayabilirsiniz. Ardından iPhone ‘u havlu gibi iyi bir emici ve yumuşak bir bezle güzelce kurulayın.

iPhone 12 Pro Max suya dayanıklı mı?

iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max suya, sıçramalara ve toza dayanıklıdır. Aygıtlar kontrollü laboratuvar koşullarında test edilmiş ve 60529 sayılı IEC standardı kapsamında IP68 derecesini (30 dakikaya kadar maksimum 6 metre derinlik) elde etmiştir.

You might be interested:  Toprağın Su Tutma Kapasitesi Nasıl Artırılır?

iPhone se su geçirir mı?

iPhone SE, 30 dakikaya kadar maksimum 1 metre derinlikte suya dayanıklı tasarıma sahip.1 Yani öyle biraz çay, kahve veya gazlı içecekten korkacak değil.

8 Plus suya dayanıklı mı?

Akıllı telefon sektörünün lider isimlerinden biri olan Apple, geçtiğimiz sene iPhone X’in yanı sıra iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerini de tanıtmıştı. Telefonun su geçirmezlik derecesini etkileyen bu malzeme yüzünden, iPhone 8 Plus ‘un suya ve toza karşı sanıldığı kadar dayanıklı olmadığı belirtiliyor.

Deniz suyu telefonu bozar mı?

-Telefonunu denize düşürenlerin, cihazı sudan çıkarıp bu sefer tatlı suya bırakmaları daha sonra oradan da çıkarıp kurulamaları gerekiyor. Çünkü tuzlu su barındırdığı kristallerden dolayı cihazın bazı parçalarına zarar verebiliyor.

iPhone 11 su geçirmezlik garantisi var mı?

Apple’ın iPhone 11 serisi IP68 sertifikasına sahip. Bu sertifika, yeni iPhone serisinin belirli bir noktaya kadar suya dayanıklı olduğunu ortaya koyuyor. Ancak bu sınırların ötesine geçildiğinde iPhone ‘lar su geçiriyor ve kullanılamaz hale geliyorlar.

iPhone su kaçtığı nasıl anlaşılır?

iPhone ‘da ve çoğu iPod aygıtında dıştan görebileceğiniz Sıvıyla Temas Göstergeleri (LCI) vardır. LCI suyla veya su içeren bir sıvıyla temas ettiğinde etkinleşir. Gösterge normalde beyaz veya gümüş rengindedir, ancak suya veya su içeren sıvıya maruz kaldığında tamamen kırmızı olur.

Telefonun şarj yeri su kaçtı ne yapmalıyım?

Telefonu Kurutmak Çözüm Olabilir Telefona su dökülmesi ve şarj olmaması durumunda yapılabilecek ilk şey telefonun kurumasına izin vermektir. Bunu yaparken telefon kapalı durumda olmalıdır. Şarj soketine sıvı girmiş olması telefonun normalde olduğu gibi şarj olmasını engelleyecektir.

Telefon suya düştü açılmıyor ne yapmalıyım?

Bu yüzden saç kurutma makinesini bir kenara bırakın ve cihazınızı pirinç dolu tabak içinde 48 saat bekletin. Telefonunuzu tabaktan çıkardıktan sonra eğer hala nemliyse bir bezle silin. Nemlenme telefonun içindeyse cihazı tekrar pirinç dolu tabağa koyup 24 saat daha bekleyin. Cihaz tamamen kurumuşsa, telefonu açın.

You might be interested:  Ballı Limonlu Su Nasıl Hazırlanır?(En iyi çözüm)

iPhone 12 su geçirir mi?

Günümüzde, özellikle amiral gemisi olarak adlandırdığımız cihazlarda IP68 toza ve suya karşı dayanıklılık sertifikaları bulunuyor. Apple’ın yeni nesil iPhone modeli iPhone 12 ‘de de suya karşı dayanıklılık bulunuyor.

iPhone 11 Pro Max suya dayanıklı mı?

Serinin üç adet telefon modeli bulunuyor. iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modellerinin her birinin su geçirmezlik seviyeleri farklı olabiliyor. Diğer iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max telefonlar ise en fazla 4 metre derinlikteki suda 30 dakikaya dayanabiliyor.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *