Categories Su

Iphone Su Aldı Ne Yapmalıyım?(Soru)

Varsa iPhone‘unuzun koruyucu kılıfını ve SIM kartını çıkarın. iPhone‘u baş aşağıya tutun ve dikkatlice sallayın. Bu şekilde iPhone‘un açık yerlerinden sıvının dışarıya çıkmasını sağlayabilirsiniz. Ardından iPhone‘u havlu gibi iyi bir emici ve yumuşak bir bezle güzelce kurulayın.

iPhone su geçirirse ne yapılmalı?

iPhone ‘u kapattıktan sonra içinden hattınızı çıkartın. Mikrofiber bir bez yardımı ile iPhone ‘u iyice kurulamaya çalışın. iPhone ‘un tamamen içine gömülebileceği içi pirinç dolu bir kap hazırlayın ve iPhone ‘u bu kabın içerisine gömün. iPhone ‘u pirincin içinde en az 2 -3 gün bekletin.

iPhone 11 su aldı ne yapmalıyım?

iPhone 11 Suya Düştü Ne Yapmalıyım? Su geçirmez özelliğe sahip olması nedeniyle iPhone 11 telefonunuz suya düştüğünde hiçbir şey yapmadan durmamanız gerekiyor. Telefonun dayanıklılığı sayesinde belirli koşullarda devreleri zarar görmüyor ve çalışmaya devam ediyor.

iPhone 7 su kaçtı ne yapmalıyım?

iPhone ‘um ıslanırsa ne yapmalıyım? iPhone ‘unuza sudan başka bir sıvı sıçrarsa etkilenen alanı musluk suyuyla durulayın. iPhone ‘unuzu gözlük bezi gibi tüy bırakmayan yumuşak bir bezle silin.

You might be interested:  Su Arıtma Tankına Nasıl Hava Basılır?

Lightning bağlayıcısı sıvı algılandı ne demek?

Lightning bağlayıcısında sıvı algılandı: iPhone’unuzu şarj etmeyen bir aksesuarı iPhone’unuza taktığınızda sıvı algılanırsa görüntülenir. Böyle bir durumda iPhone’unuzu Lightning kablosuna veya aksesuarına yeniden bağlarsanız sıvı algılama uyarısını geçersiz kılarak iPhone’unuzu şarj edebilirsiniz.

iPhone 11 su geçirmezlik garantisi var mı?

Apple’ın iPhone 11 serisi IP68 sertifikasına sahip. Bu sertifika, yeni iPhone serisinin belirli bir noktaya kadar suya dayanıklı olduğunu ortaya koyuyor. Ancak bu sınırların ötesine geçildiğinde iPhone ‘lar su geçiriyor ve kullanılamaz hale geliyorlar.

iPhone su girdiği nasıl anlaşılır?

iPhone ‘da ve çoğu iPod aygıtında dıştan görebileceğiniz Sıvıyla Temas Göstergeleri (LCI) vardır. LCI suyla veya su içeren bir sıvıyla temas ettiğinde etkinleşir. Gösterge normalde beyaz veya gümüş rengindedir, ancak suya veya su içeren sıvıya maruz kaldığında tamamen kırmızı olur.

iPhone 11 suda çekim yapıyor mu?

” iPhone 11 sıvı sıçramasına, suya ve toza karşı dayanıklıdır ve kontrollü laboratuvar koşullarında test edilmiştir ve IEC standardı 60529 kapsamında IP68 derecesine sahiptir (maksimum 2 metre derinlikte 30 dakikaya kadar).

iPhone 11 su altında fotoğraf çekiyor mu?

iPhone Xs suya dayanıklılık konusunda IP68 sertifikasına sahip. Böylelikle akıllı telefon toza karşı dayanıklı olmasının yanı sıra ve suyun 2 metre altında 30 dakika boyunca çalışmaya devam edebiliyor. Bunun da suyun altında fotoğraf çekimi için yeterli olduğu söylenebilir.

iPhone 11 ile duş alınır mı?

iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro modelleri, 2018 iPhone ‘lar ile benzer şekilde IP68 sertifikasına sahip. Pro’ların yanı sıra iPhone 11 suya karşı dayanıklılığı ile rekor kırıyor. iPhone 11 serisinde geçen yıl piyasaya sürülen iPhone XS serisi ile benzer şekilde IP68 sertifikasına yer veriliyor.

You might be interested:  Su Toplamış Ele Ne Iyi Gelir?(Mükemmel cevap)

iPhone 7 toza dayanıklı mı?

6; toza dayanıklılık için verilebilecek en yüksek düzey, dolayısıyla iPhone 7 ve iPhone 7 Plus küçük parçacıklara karşı tamamen korunuyor. Yeni iPhone ‘ların sahip olduğu suya dayanıklılık değeri cihazın 1 metreye kadar derinliklerde 30 dakika boyunca su girişlerine karşı dayanabileceği anlamına geliyor.

iPhone 7 Plus su geçiriyor mu?

Yani iPhone 7 ve iPhone 7 Plus suya dayanıklı olmasına karşı tamamen su geçirmez değil.

Telefon suya düştü açılmıyor ne yapmalıyım?

Bu yüzden saç kurutma makinesini bir kenara bırakın ve cihazınızı pirinç dolu tabak içinde 48 saat bekletin. Telefonunuzu tabaktan çıkardıktan sonra eğer hala nemliyse bir bezle silin. Nemlenme telefonun içindeyse cihazı tekrar pirinç dolu tabağa koyup 24 saat daha bekleyin. Cihaz tamamen kurumuşsa, telefonu açın.

Lightning bağlayıcı ne demek?

Lightning konektörü, iPhone, iPad ve iPod gibi Apple mobil cihazlarına bilgisayarları, harici monitörleri, kameraları, USB şarj cihazları gibi çevre birimlerini bağlamak için kullanılır. 30 yerine 8 pin kullanan Lightning, 30-pin Dock konnektörüne kıyasla çok daha kompakt bir yapıdadır ve her iki yönde de takılabilir.

iPhone 12 su geçirir mi?

Günümüzde, özellikle amiral gemisi olarak adlandırdığımız cihazlarda IP68 toza ve suya karşı dayanıklılık sertifikaları bulunuyor. Apple’ın yeni nesil iPhone modeli iPhone 12 ‘de de suya karşı dayanıklılık bulunuyor.

iPhone se su geçirmez mi?

Apple ‘ın açıkladığına göre sıçramalara, dökülmelere, püskürmelere ve çiselemelere dayanıklı bir yapısı var. Hatta ufak tefek su sıçramaları bir yana iPhone SE, 30 dakikaya kadar maksimum 1 metre derinlikte suya dayanıklı bir tasarıma sahip.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *