Categories Su

Kombi Sıcak Su Nasıl Açılır?(Çözünme)

Kombi Sıcak Su Ayarı Nasıl Yapılır?

 1. Kombi cihazı üzerinde bulunan sıcak su ayarı düğmesi saat yönünde çevrildiğinde sıcaklık artar, aksi istikamette çevrildiğinde ise sıcaklık düşer.
 2. Özellikle soğuk kış günlerinde sıcaklık ayarı düğmesi yükse tutulmalı ve musluk az açılmalıdır ki, istenilen sıcak su elde edilebilsin.

Kombide sıcak su neden ısınmaz?

Kombinin sıcak suyu vermemesi sıcak su sensöründen kaynaklanıyor olabilir. Bunun dışında kombiye gelen gazın kapalı olması da sıcak suyun gelmesine engel olmaktadır. Bu nedenle ilk olarak kombiye gelen su kanallarının açık olup olmadığı kontrol edilmelidir. Ayrıca kombinin su basınç ayarları da kontrol edilmelidir.

Demirdöküm kombi sıcak su ayarı kaç olmalı?

KOMBİ SICAK SU AYARI KAÇ OLMALI? İsteğe bağlı minimum 35°, maksimum 65° aralığında ayarlanabilmektedir. İdeal sıcak su kullanımı duş sıcaklığı baz alındığında bayanlarda 41°, erkeklerde 39° dir.

Kombi suyu nasıl ısıtır?

En çok merak edilen konular içerisinde kombinin suyu nasıl ısıttığı geliyor. Bu aslına bakılırsa basit bir temele dayanmaktadır. Kombinin çalışması ile beraber bakır borular içerisinde su sirkülasyonu gerçekleşir. Böylece suyun sirkülasyonu ile beraber eşanjör vasıtasıyla su ısınır.

You might be interested:  Su Maymunu Nasil Dogurur?

Kombiden banyoya sıcak su neden gelmez?

Sıcak su gelmeyen bölümde bulunan batarya arızalanmış, banyoya giden borularda ya da musluk tesisatında bir sorun meydana gelmiş olabilir. Bu durumda öncelikle banyo musluğundaki bataryayı değiştirin. Bataryayı değiştirdiğiniz halde sıcak su gelmezse bir tesisatçıyı arayın.

Kombiden evde sıcak su neden az gelir?

Bölgede bulunan su idaresinden gelen suyun basıncı düşük durumda olabilir. Binaya veya daireye gelen su borularında tıkanıklık olabilir, Su borularında daralma olabilir, Su saatinin vanası kısık olabilir.

Doğalgaz evde sıcak su nasıl açılır?

Kombi Sıcak Su Ayarı Nasıl Yapılır?

 1. Kombi cihazı üzerinde bulunan sıcak su ayarı düğmesi saat yönünde çevrildiğinde sıcaklık artar, aksi istikamette çevrildiğinde ise sıcaklık düşer.
 2. Özellikle soğuk kış günlerinde sıcaklık ayarı düğmesi yükse tutulmalı ve musluk az açılmalıdır ki, istenilen sıcak su elde edilebilsin.

Demir döküm kombi kaç derecede çalışmalı?

Radyatörler için maksimum 70-75 C derece uygundur. Yoğuşma Teknolojisi sayesinde yakıt enerjisinden maksimum düzeyde yararlanılmakta ve yakıt ekonomisi sağlanmaktadır.

Kombi 50 derecede ne kadar yakar?

50 DERECEDE ISITIRSA RAKAM Bu kombinin saatlik tüketimi 80 kuruş olurken, günlük tüketimi yaklaşık 19 lira ve aylık faturaya yansıması 575 lira oluyor.

Kombinin su ayarı kaçta olmalı?

Kombinin ideal bir şekilde çalışması için kombinin basıncı bir buçuk (1,5) bar seviyesinde olması gerekir.

En iyi kombi nasıl kullanılır?

Kombi Kullanımı

 1. Kombi kullanımında kombiyi açıp kapatmak enerji sarfiyatına sebep olur.
 2. Geceleri düşük sıcaklığa ayarlanması daha tasarrufludur.
 3. Peteklerin reglaj ayarı yapılmalıdır.
 4. Uzun yolculuğa çıkıldığı durumlarda, uyku modu yerine kombi kapatılması daha uygundur.

Bacalı kombi nasıl çalışır?

Bacalı Kombi Bir bacaya bağlanan kombilerdir. Yanma esnasında gerekli oksijeni ortamdan alırlar ve yanma sonunda oluşan atık gazları, uygun bir baca vasıtasıyla dışarıya atarlar Bu bacaların mutlaka sızdırmaz olması özellikle çelikten yapılması gerekmekte, bacanın mutlaka müstakil olması gerekmektedir.

You might be interested:  Evde Su Sebili Nasıl Temizlenir?(Doğru cevap)

Kombi parçaları ve görevleri nelerdir?

Kombi Parçaları ve Görevleri Kombi Teknik Servis Yedek Parça

 • Pompa. Pompa Görevi: Eşanjörde ısınan suyu sistemde dolaştırır,ya da petekler arasında suyu çevirir.
 • Fan. FAN Görevi: Yanma odasına oksijen temin etmek,atık gazı bacadan atmak.
 • Gaz Valfi.
 • Ana Eşanjör.
 • Sıcak Su Eşanjörü
 • Brülör.
 • Üç Yollu Vana.
 • Basınç Anahtarı

Banyo suyu neden ısınmıyor?

Banyoda yaşanan sıcak su sorunları genelde kombinin düzgün çalışmaması durumunda gerçekleşir. Böyle bir durum olduğunda, kombinizin sıcak su basıncı yeterli seviyede olmayabilir. Kombinin içinde yeterli miktarda su yok ise su basıncı yeterli gelmeyebilir.

Kombi sıcak su sensörü arızası nasıl anlaşılır?

Kalorifer devresindeki sensörde sorun olduğunda kaloriferler ısınmayabilir ya da yüksek ısıda az ısıtabilir. Sıcak su devresindeki sensörde sorun olduğunda sıcak su sorunu yaşanır. Kaloriferlerin her ısıtmama durumu ya da sıcak suyun her akmama durumu NTC sensör arızası olarak kabul edilemez.

Kombinin içindeki su nasıl boşaltılır?

Boşaltma vanası olmayan kombilerde, kombideki suyu boşaltmak için herhangi bir petekten yapılmalıdır. Kombinin altında bulunan boşaltma vanasından suyu boşaltmak için musluğu saat yönünün aksi istikamette çevirerek gevşetin. Yaklaşık olarak 2 litre kadar su boşalacaktır.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *