Categories Su

Kombiye Nasıl Su Verilir?(Çözülmüş)

Kombiye su vermek için kombi altında su takviye musluğu bulunur. Kombinin altına bakarsanız bu musluğu görebilirsiniz. Musluğu saat yönünün tersine çevirirseniz, kombi basıncının yükseldiğini fark edersiniz. Kombi basıncı 1,5 – 2 bar seviyesine gelince musluğu kapabilirsiniz.

Kombinin suyu bitince ne olur?

Kombi su basıncı düşerse kalorifer tesisatı ve kombiye herhangi bir şekilde zarar gelmez. Bu nedenle kombi su basıncı düştüğü zaman kombi çalışmayı durdurur. Bu sayede kombinin zarar görmesi engellenmiş olur. Kombinin basınç düşmesinden dolayı kapanmaması için su basıncının 1 barın altına düşmemesi gerekir.

Kombi peteklere nasıl su verilir?

Peteklere ilk suyu vermek için kombinin genellikle mavi, siyah renklerinde olan su doldurma musluğu açılmalı ve kalorifer tesisatının içine gerektiği kadar su verilmelidir.

  1. Fazla su verdiğiniz zaman kombi kendiliğinden suyun fazla kısmını boşaltacaktır.
  2. Suyun az verilmesi halinde de kombinin arıza ışığı sönmez.

Kombi kapalıyken su verilir mi?

Kombi üzerinde kapalı devre basınç değerini gösteren dijital veya mekanik manometre aracılığıyla bu basınç değeri okunabilir. 1 bar altında değer okunması durumunda kombiye doldurma musluğu aracılığıyla su ilave edilmesi gerekmektedir. Kombi kapalı devre su basıncının kısa aralıklar ile değişmesi beklenmeyen durumdur.

You might be interested:  Toprak Su Testisi Kokusu Nasıl Giderilir?(Çözünme)

Kombi su doldurma vanası nerede?

Genel olarak söyleyecek olursak, kombinin alt tarafına baktığımız zaman, mavi veya siyah bir plastik başlığı olan, dönebilen bir vana görürsünüz. İşte o vana, doldurma musluğu ya da doldurma vanası olarak tabir ettiğimiz parçadır. Bu musluk, saatin tersi yönde açılır, saat yönünde kapanır.

Kombi susuz kalınca ne olur?

Kombi kullanılan konut içinde su kesintisi olduğunda kombi tesisat içindeki su kadar çalışmaya devam eder. Yani önemli olan basınç değerinin 1 bardan az olmamasıdır. Bu durumda kullanılmamalı sular gelene kadar kapatılmalıdır. Aksi halde kuru yanma yapar ve parçalar susuz çalışmaya zorlandığı için zarar görür.

Kombi nin suyu neden azalır?

Kombinin Suyu Neden Eksilir? Kombide su eksilmesi 2-3 ayda bir oluyorsa olağan bir durumdur ve normaldir. Basınç düşmesi daha sık oluyorsa, bu durumda tesisat sisteminin bir yerinde su sızıntısı olabilir. Tesisatta ufak bir çatlak dahi olsa kombi su basıncı düşer.

Peteklere su nasıl basılır?

Kalorifer peteği su doldurma işlemi oldukça kolaydır. Kombin alt kısmında yer alan, genellikle mavi ya da siyah renklerde olan su doldurma musluğunu saat yönünün tersine çevirerek kalorifer peteğine su doldurabilirsiniz. Suyun basıncı normal değerlere geldiğinde musluğu kapatabilirsiniz.

Peteklere sıcak su neden gelmez?

Peteklerde Hava Olmasından Kaynaklanan Sorun: Kombi musluk suyunu ısıtıyor petekleri ısıtmıyorsa, peteklerde hava olabilir. Peteklerde bulunan havadan dolayı petek içinde su dolaşımı engellenir ve petekler ısınmaz. Sıcak su akıyor petekler ısınmıyorsa ilk yapmanız gereken peteklerin havasını kontrol etmek olmalıdır.

Peteğe neden su gelmez?

Bu sorunun birden çok nedeni olabilir. Hava yapmış, filtresi tıkanmış ya da içi kirlenmiş olan petekler ısınma sorunu yaşayabilmektedir. Dışarıdan hava alan tesisat borusu belirli bir debi ile dolaşan suyun peteklere iletilmesini engeller ve sıcak su peteğe ulaşamaz. Bu da önemli bir seviyede ısı kaybına neden olur.

You might be interested:  Köpekler Ne Kadar Su Içmeli?(Doğru cevap)

Kombinin su ayarı kaçta olmalı?

Kombinin ideal bir şekilde çalışması için kombinin basıncı bir buçuk (1,5) bar seviyesinde olması gerekir.

Kombiye ne sıklıkla su basılır?

Kombiye Fazla Su Basmak, Basıncı 2-3 Barın Üstüne Çıkarmak. Kombilerin marka modeli fark etmeksizin basınç seviyelerinin 1 ile 2 bar arasında olması gerekmektedir.

Kombi su almıyorsa sebebi nedir?

Kombi Neden Su Almaz? Kombinizin altında bulunan su alma vanası çevirdiğiniz halde su almıyorsa şebeke basıncı düşüktür yada musluk contasında arıza vardır bu iki kontrolü yaptıntan sonra Kombiniz su almaya başlayacaktır.

Kombi doldurma musluğu arızası nasıl anlaşılır?

Doldurma Musluğu Arızası Nasıl Anlaşılır?

  1. Kombi basıncı yükselir Kombinizdeki bar göstergesi sürekli arttığında yani basınç yükselme durumları olduğunda genelde doldurma musluğu arızası karşımıza çıkar.
  2. Kombi su akıtır Kombide doldurma musluğu arızası bir de su akıntısı sorununu meydana getirir.

ECA kombi su basma vanası nerede?

Eca kombi su doldurma vanası nerede? Şeklinde müşterilerimizin soruları bulunmaktadır. Eca kombi su basma işlemini gerçekleştirmek için, kombinin altında sağ tarafta beyaz büyük bir vana bulunur. Bu vanayı saat yönünün tersine çevirerek eca kombi su basma işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

Baymak kombinin suyu nasıl boşaltılır?

Kombinin altında bulunan su vanasını açarak barın 1,5 seviyeye gelmesine dikkat ederek suyu boşaltabilirsiniz. Suyun tamamını boşaltmamaya dikkat etmeni gerektiğini de unutmayın. 1,5 seviyesine gelen su belli bir süre sonra ısınacaktır.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *