Categories Su

Laptopa Su Döküldü Ne Yapmalıyım?(En iyi çözüm)

Eğer cihazınız laptop veya telefon gibi elektriğe bağlı olmadan çalışabiliyorsa hemen cihazınızı kapatın, pilini çıkarın, elektrik kablosunu çekin ve takılı olan bütün kabloları çıkarın. Cihazınızı ters çevirin ve hafifçe sallayarak içinde kalan suyu boşaltın.

Sıvı dökülen laptopa ne işlem yapılır?

Dizüstü bilgisayarlar ve sıvılar kötü bir ikilidir, ancak kazalar her zaman meydana gelir. Bir sıvı dökülmesinden sonra bunu okuyorsanız, yapmanız gereken ilk şey makinenizi kapatmak ve daha sonra güç kablosunu ve pili en kısa zamanda çıkarmaktır.

Laptop klavyesine su döküldü nasıl temizlenir?

Üzerine sıvı dökülen laptop nasıl temizlenir?

  1. Adım #1: Bilgisayarı kapatın ve güç bağlantısını kesin.
  2. Adım #2: Sıvının olduğu bölgeden uzaklaştırın.
  3. Adım #3: Ters çevirin ve bataryasını çıkarın.
  4. Adım #4: Tüm harici donanımları çıkarın.
  5. Adım #5: Kuru bir yüzeye temiz bir havlu serin.

Su dökülen laptop tamir olur mu?

Cihazınızın üzerine herhangi bir sıvı döküldüğünde sıvının anakarta ulaşmaması gerekmektedir. Aksi takdirde durum anakart tamirine doğru ilerleyebilmektedir. Ayrıca dökülen herhangi bir su, çay, kola, meyve suyu gibi her sıvı temasının uzman kişiler tarafından sıvı teması laptop tamirinin yapılması gerekmektedir.

Bilgisayara su döküldü açılmıyor ne yapmalıyım?

Su bilgisayar çalışır halde döküldüyse kısa devreye yol açmış olabilir. Bu durumda da içindeki bir donanım arızalanmış, yanmış olabilir. Su dökülen elektronik cihazı pirinç içinde bekletmek diğer yöntem. Bunun sebebi pirincin nemi emmesi.

You might be interested:  Elma Sirkeli Su Ne Zaman Içilmeli?(Doğru cevap)

Laptopa çay döküldü ne yapmalıyım?

Hiç dokunmayın, açmaya çalışmayın, kurcalamayın, pilini çıkarıp doğru servise. Yapacak başka hiçbir şey yok. Süleyman. Önemli, kesinlikle çalıştırmayın cihazı!

Kola dökülen laptop klavyesi nasıl temizlenir?

Bilgisayarı bir köşeye bırakın klavyeyi temiz bir masanın üstüne koyun ve sırayla tüm tuşları sökün. Tuşların altından çıkan plastikleri kaybetmeyin. Tuşları sökmek 15-20 dakikanızı alır. Güzelce yıkayın, kurulayın.

Klavyeye su döküldü ne yapmalıyım?

Klavyeye Sıvı Döküldüğünde Ne Yapılmalı?

  1. Bilgisayarınızın Klavyesini Açarak Temizleyin.
  2. Klavyenizi Temizledikten Sonra Hemen Kapatmayın, Birkaç Dakika Boyunca Güneşte Bekletin.
  3. Tüm Bu Yöntemler Faydalı Olmadığında, Klavyenizi Servise Götürün.
  4. Bilgisayar Kullanırken Sıvı Tüketilmemeli.

Laptopa kahve döküldü ne yapmalıyım?

Peki laptop ‘unuzua su veya kahve sıçrar veya dökülürse, ne yapmalısınız? Böyle bir durumda bilgisayarınızı hemen kapatın. Windows’u “düzgün” biçimde kapatmaktan bahsetmiyoruz; güç düğmesini basılı tutun, 5 saniye içinde bilgisayarınız kapanacaktır. Bunun ardından elektrik kaynaklarını bilgisayarınızdan uzaklaştırın.

Su Dökülen bilgisayar tamir edilir mi?

Dizüstü bilgisayarınızın üzerine su dökülürse, öncelikle kontrol altında olduğunuzdan ve panik yapmadığınızdan emin olmanız gerekir. Olasılık, dizüstü bilgisayarı basit hasar önleme adımlarıyla sıvı dökülen laptop tamiri edebilmenizdir. Cihazınızı sıvı dökülen laptop tamiri için uzmanlara teslim etmeniz önerilmektedir.

Su dökülen laptop çalışır mı?

Eğer bilgisayarınıza veya laptopa su dökülmesi durumuyla karşı karşıyaysanız veya iPhone’unuz ıslandıysa kaybedecek zaman yok demektir! Elektronik cihazların çoğu iletkendir, dolayısıyla su cihazınızın devrelerine veya işlemcisine ciddi bir hasar verebilir. Bu da cihazınızın çalışmaması demektir.

Laptopa su döküldü Garantiye girer mi?

Bilgisayarınız herhangi bir sıvı temasına maruz kaldığında garanti kapsamı dışına çıkmaktadır.

Tablete su döküldü ne yapmalıyım?

İçerisine su sızan telefonunuz veya tabletiniz için belki de en iyi çözüm, pirinçle dolu bir kap. Pirinci cihazın sığacağı büyüklükte bir kaba doldurun ve cihazın pirincin içinde her yönden yaklaşık 2 cm içeride olmasına dikkat edin. Sabırlı olun ve telefonu sabaha kadar pirincin içinde bekletin.

You might be interested:  Borakslı Su Yerine Ne Kullanılır?(Mükemmel cevap)

MacBook Pro su geçirir mi?

MacBook klavyelerinin su geçirmez olduğu bilgisi internette dolaşmakta. Ama Apple ‘ın ürün tanıtımlarında bu şekilde bir ifade ile karşılaşmadık. Apple teknik servisleri ise su teması durumunun cihazı garanti kapsamından çıkartacağını söylüyor.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *