Categories Su

Mamak Su Aboneliği Nerede?(Çözülmüş)

Ankara Su Aboneliği Nasıl Yapılır? ASKİ

ASKİ Abonelik Yerleri Adres
MAMAK KÜLTÜR DEMİRLİBAHÇE MAMAK KÜLTÜR MERKEZİ
ELMADAĞ BÜLENT ECEVİT CAD. NO:1
ALTINDAĞ BÖLGE ALTINDAĞ BÖLGE BİNASI İÇİ TAŞDELEN CAD. NO:53
AKYURT YILDIRIM MAH. CUMHURİYET MEYDANI NO:25/B

24 

Aski su aboneliği internetten yapılır mı?

Başkentlilerin, www. aski.gov.tr adresindeki ‘online abonelik işlemleri’ butonunu tıklayarak, buradaki formları doldurup su abonelik işlemlerindeki değişiklikleri yapabileceklerini ifade eden Kaya, “Öncelikle TC kimlik numarası ile online işlemlere kayıt yapılması gerekiyor.

Aski abonelik nereden yapılır?

Bu alanda su açılmasının ardında geriye bir tek gerekli işlemlerin yapılması gerekir. Bireylerin doğrudan bu merkeze gidebilmesi için adres Ulubey, Taşdelen caddesi No: 53, 06360 Altındağ/ Ankara olarak bilinmektedir. Ayrıca ASKİ genel müdürlüğü binası numarası ise (0312) 616 21 97 olarak bilinmektedir.

Askiden nasıl randevu alınır?

Abone işlemlerini sıra beklemeden yapmak için de e- randevu sisteminin hizmete girdiğini kaydeden Genel Müdür Kaya, “Abonelik işlemleri için www. aski.gov.tr sitesi üzerinden e- randevu kısmında formu doldurup randevu saati alınmalıdır.

Aski Abone Nasıl Olunur?

ABONELİK İŞLEMLERİ SIRASINDA İSTENİLEN BELGELER

  1. KİMLİK FOTOKOPİSİ
  2. TAŞINMAZA AİT YAPI KULLANMA İZİN BELGESİ
  3. TAPU FOTOKOPİSİ (KİRACI İSE KİRA SÖZLEŞMESİ ve MÜLK SAHİBİ KİMLİK FOTOKOPİSİ)
  4. DEPREM SİGORTASI (DASK) (Yapı Kullanma İznine Tabi Meskenler İçin)
  5. KOMŞU ABONE NO.
  6. NOT: Su sayacının faturası (Bilgi için) istenmektedir.
You might be interested:  Yaraya Su Değerse Ne Olur?(Çözülmüş)

E-devlet üzerinden su aboneliği nasıl yapılır?

e – DEVLET SU ABONELİĞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? – e – devlet adresi üzerinden T.C. kimlik numaranızı ve şifrenizi girmenizin ardından bulunduğunuz ilin su abonelik şirketinin adını yazın. – Yeni Abonelik Başvurusu sekmenizi tıklayın ve su aboneliği yapacağınız yerin adres bilgilerini doldurun.

Vefat eden kişinin su aboneliği nasıl devredilir?

Eğer abonelik başkası adına ise başvuru yapacak kişinin söz konusu işleme yetkili olduğunu gösteren noter onaylı vekaletname ile başvuru yapması gerekmektedir. Vefat etmiş bir kişi adına olan abonelik ise veraset ilamında belirtilen mirasçılar tarafından iptal edilebilir.

Online su aboneliği nasıl yapılır?

İnternetten Su Aboneliği Başvurusu Nasıl Yapılır?

  1. e-Devlet’ten su aboneliği başvurusu için öncelikle “ Su ve Kanalizasyon Tedarik Şirketlerinin Sunduğu e-Hizmetler” sayfasına gitmelisiniz.
  2. Sisteme giriş seçeneklerinden birini seçip e-Devlet’e girin.
  3. Abonelik işleminin yapılacağı şehri seçin.

Aski yeni abonelik ücreti ne kadar?

İlk olarak su aboneliği açılması için kanal bağlantı ücreti ve atık su bedeli altında bir miktar ücret alınır. Bu ücret yeni zamanlar ile birlikte tam olarak 166, 74 lira olarak belirlenmiştir. Bu ücret daha çok binalar için geçerli olmaktadır.

Ankara Aski engelli su indirimi başvurusu nasıl yapılır?

Ankara Su İdaresi olan ASKİ ‘de de yine %40 ve üzeri engelli olan tüm sözleşmeli müşterilerine %50 oranında indirim uygulamaktadır. Başvurularınızı ASKİ bölge müdürlüklerinden yapabilirsiniz.

Aski Su kartı kaybolunca ne yapılır?

Kaybolan veya bozulan karttaki su için abone dilekçe ile başvurur. İnceleme sonucunda servis ücreti karşılığında yeni karta yükleme yapılır.

Aski Hangi Bakanlığa Bağlı?

Aski Kuruluş ve Görevleri Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Bakanlar Kurulunun 11.03.1987 tarih ve 87/11594 sayılı kararının 1. maddesi ile “Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı, müstakil bütçeli ve Kamu Tüzel Kişiliğine haiz bir kuruluş” olarak kurulmuştur.

You might be interested:  Su Vanası Nasıl Kapatılır?(EN iyi 5 ipucu)

Apartman su aboneliği nasıl alınır?

1. Abone İşleri Daire Başkanlığının ilgili Şube Müdürlüğüne başvurulur. 2. Sistemden çıktısı alınan basılı dilekçe aboneye imzalatılır. 3. Abonelik için başvurulan adrese keşif yapılarak tesisatın uygunluğunun kontrolü yapılır ve tahmini keşif bedeli hesaplanır.

Suyu üzerine almak ne kadar?

Su aboneliğinin ücreti 2020 yılı için 196,50 TL olarak belirleniyor.

Su abone ücreti ne kadar?

Bu evraklar olmadan abonelik başvurusu işlemini gerçekleştiremezsiniz. Aşağıda yer alan evraklar ile yaptığınız başvuru sonrasında sizden belli bir tutarı ödemeniz istenir. Bu tutar genellikle aylık su faturalarınıza yansıtılarak ödenir. Su aboneliği başvuru ücreti 2021 yılı için 196,50 TL olarak belirlenmiştir.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *