Categories Su

Saç Maşası Ile Su Dalgası Nasıl Yapılır?(EN iyi 5 ipucu)

Su dalgası saç modelini yapmak için öncelikle saçlarını tutamlara ayır. Daha sonra her bir tutamı saç maşasını dik bir şekilde kullanarak saçlarını kıvır. Saçlarının tamamını bu şekilde dalgalandır. kıvırdıktan sonra dalgalarını açmak ve daha doğal bir görünüm katmak için parmaklarınla dalgalarını aç.

Su dalgası için hangi maşa?

32 mm’lik maşalar Bu kalın maşa sayesinde iri su dalgaları elde edebilirsin. Yukarıdaki fotoğraftaki gibi dalgalar için 32 mm’lik maşa kullanman gerekir.

Su dalgası saç nedir?

Kalıcı su dalgası, ‘bioform’ ismindeki kimyasal kullanılarak, saçların iri bigudilere sarılması ile yapılan bir işlemdir. Su dalgasında saç kalın tutamlar halinde, permada ise daha ince tutamlar şeklinde sarılır. Böylece permadan ayrılıp, permadaki gibi kıvırcık değil dalgalı saçlar elde edilir.

Banyodan sonra su dalgası nasıl yapılır?

Banyodan sonra saçlarınızı ilk olarak mikrofiber bir havlu ile hafifçe çok yıpratmadan kurulamalısınız. Daha sonra bir saç şekillendirici sprey kullanabilirsiniz. Bu şekilde saçınızı her iki taraftan örüp 1-2 saat sonra saçlarınızı açın. Saçlarınız dalgalı hale gelecektir.

Doğal dalga için kaç mm maşa?

1. 13 Mm ‘lik Saç Maşası En ince saç maşası 13 mm ‘lik saç maşasıdır. Saçlarınızda doğallığı seviyor ve ön plana çıkmasını istiyorsanız, kullanabileceğiniz en ideal saç maşası 13 mm ‘lik saç maşası olmalıdır.

You might be interested:  Plastik Su Deposu Yosun Tutmamasi Için Ne Yapmalı? (Solution found)

Su dalgası maşası kaç cm?

Maşaların kalınlığı 9mm ile 50mm arasında değişir ve bu kalınlıkların her biri farklı türde bir kıvrım üretir. Ancak en ideal çap 19mm, 25mm ve 32 mm olanlardır. Sıkı bukleler için çap kalınlığı daha dar maşaları; gevşek bukleler istiyorsanız çap kalınlığı daha geniş maşaları tercih edin.

En iyi saç maşası nasıl olmalı?

Eğer ilk defa maşa kullanacaksanız her saç tipine uygun orta uzunlukta ve kalınlıktaki 25mm’lik maşa tercih etmeniz gerekir. Bu genişlik doğal gergin bukleler oluşturabilir ve fırçalandıklarında bukleler doğal görünebilir ve daha uzun saçlardan akabilir. Orta-uzun saçlıysanız 25 mm maşa seçin.

Saçlarımı nasıl kalıcı dalgalı yapabilirim?

İşte doğal dalgalı saçlara kavuşmak için yapmanız gerekenler: Öncelikle duş sonrasında TONI&GUY Deniz Tuzu Etkili Sprey’den eşit bir şekilde sıkıp saçınızı tarayın. Biraz kuruttuktan sonra maşa ile saçlarınıza hafif dalgalar yapın. İşlem tamamlandıktan sonra başınızı öne eğerek yaptığınız dalgaları elinizle iyice açın.

Su dalgası saçları nasıl yapılır?

Su dalgası saç modelini yapmak için öncelikle saçlarını tutamlara ayır. Daha sonra her bir tutamı saç maşasını dik bir şekilde kullanarak saçlarını kıvır. Saçlarının tamamını bu şekilde dalgalandır. kıvırdıktan sonra dalgalarını açmak ve daha doğal bir görünüm katmak için parmaklarınla dalgalarını aç.

Bioform ne kadar kalıcı?

Uygulanan su dalgası işlemi en az 4-6 ay, en fazla 1 yıl kalıcıdır. Kalıcılık süresi saçın yapısına ve saça uygulanan işlemlere göre değişiklik gösterir.

Duştan sonra saç nasıl kabartılır?

Banyodan sonra saç kabarmasını önlemek için duştan önce saçınıza zeytinyağı uygulayın. Mikrodalga fırında ılıklaşana kadar yarım bardak zeytinyağını 20-30 saniye ısıtın. Mikrodalganız yoksa zeytinyağını ocakta biraz ısıtabilirsiniz, ılık hale gelen yağı saçınıza uygulayın ve duşta durulayın.

You might be interested:  Su Arıtma Nasıl Yapılır?(Çözünme)

Duş sonrası kıvırcık saç nasıl yapılır?

yapılan kıvırcık saç yöntemleri de geliyor. Model Dalgaları

 1. Saçlarınızı 2 eşit parçaya ayırın.
 2. Sağ/sol parçayı alıp içinden küçük bir parça ayırın ve gerisini yukarıya tokalayın.
 3. Yine sevdiğiniz bir duş sonrası saç kremi veya sadece direkt suyu saçınıza veya elinize sıkıp saçlarınızın hafif nemli olmasını sağlayın.

Banyodan sonra saçların kabarmaması için ne yapılmalı?

Ilık su ile yapılan banyo sonrası sadece saçınıza soğuk su tutarak da kabarmanın önüne geçilir. Saçlarınız çok kabardığında kendinize oluşturabileceğiniz en pratik çözüm ise bebek yağıdır. Bir miktar avucunuza alıp, kabaran saça yedirmeniz yeterlidir. Daha sonra fırçayla saçınızı taramayı ihmal etmeyin.

Wag maşa kaç mm olmalı?

Shibowavy Jolvena Derin Wag Tipi Su Dalgası Saç Maşası 32 Mm.

En iyi saç maşası hangi marka?

İşte en iyi 10 saç maşası!

 • Rowenta CF 6510 Curl Activ Automatic Rotation.
 • Remington CI5338 Pro 38 mm.
 • Babyliss C338E Sublime Touch 38 mm.
 • Braun Satin Hair 7 Iontec.
 • Philips CurlCeramic.
 • Arzum AR585 Buka.
 • Philips Remington CI606 Curl Revolution.
 • Babyliss Babyliss Pro Mira Curl Perfect.

Maşa ile saç düzleşir mi?

Fazla çaba gösterilmemiş dalgalar Kendi halinde kurumaya bıraktığınız saçlarınızın üst ve ön kısımlarını bir düzleştirici yardımıyla düzleştirdikten sonra kalan kısımlarda dalgaların daha belirgin olmasını isterseniz saç maşası kullanabilirsiniz.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *