Categories Su

Su Aboneliği Nasıl Kapatılır?(EN iyi 5 ipucu)

Su aboneliği bulunan bir konut yada işyerindeki aboneliğin taşınma vb. sebeplerle kapatılması işlemidir. Bu işlemin ardından abonelik sahibine güncel fiyat üzerinden teminat bedeli iade edilir. Abonelik iptal işlemi İSKİ web sitesinden, ALO 185 Çağrı Merkezinden ve E-Devlet’ten yapılabilmektedir.

Su aboneligi nasil iptal ettirilir?

Eğer bir konut ya da iş yeriniz için bulunan su aboneliğini kapatmak isterseniz, bu işlem İski gibi kurumlar tarafından, alo 185 hattından ya da e-Devlet üzerinden yapılabilmektedir.

E devletten su aboneliği iptali nasıl yapılır?

e – Devlet ‘te oturum açtıktan sonra açılan listeden aboneliğinizi iptal etmek istediğiniz şirketi seçin. 4-) Abonelik iptali yapacağınız şirketin adına ulaştıktan sonra iptal ya da fesih olan başlığı seçiniz. Söz konu su şirket için ‘ abonelik sorgula’ bağlantısına tıklayın.

Aski abonelik iptali nasıl yapılır?

Adıma olan aboneliği nasıl iptal ettirebilirim? Su sayacınızın içerisinde bulunan son endeks ve abone numaranız ile birlikte ASKİ Genel Müdürlüğü Merkez binamızda bulunan “Müracaat Servisi”‘ne başvuru yapabilirisiniz. Eğer teminatınız var ise tarafınıza iade edilmektedir.

Ankara su aboneliği nasıl iptal edilir?

Ankara ASKİ abonelik iptalinin tamamlanabilmesi için gerek duyulan ilgili evrakların hazırlanmasının hemen ardından bireyin hemen ilgili Ankara ASKİ şubeleri, ASKİ müşteri hizmetleri yahut e-Devlet ASKİ uygulamaları vasıtasıyla mevcut durumdaki sözleşme fesih başvurusunu gerçekleştirilebilme olanağı bulunmaktadır.

You might be interested:  Gümüş Su Kimin?(Doğru cevap)

Internetten su aboneliği nasıl iptal edilir?

Alınan yeni karara göre abonelik iptalleri e-devlet sistemi üzerinden tamamlanabilecek. E-devlet abonelik iptali için öncelikle sisteme giriş yapmanız gerekiyor. T.C. kimlik numarası ve e-devlet şifresi ile giriş yapıldıktan sonra abonelik iptal alanından gerekli bilgileri doldurup işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Aboneliği kapatılınca su kesilir mi?

Bu nedenle tahliye ettiğiniz aboneliğin suyunu kapattırıp ilişiğini kesmeyi unutmayınız! Su borcunu süresi içinde ödemeyen abonelerin suyu kesilir, borcu ödedikten sonra kapama ve açma ücreti alınarak açılır. Süresi içinde yatırılmayan su bedeli gecikme zammı uygulanarak alınır.

Elektrik aboneliği iptali nereden yapılır?

Aboneliğinizi iptal etmek için görevli tedarik şirketlerinin müşteri hizmet merkezlerine bizzat başvuru yaparak veya eğer görevli tedarik şirketinin online abonelik iptal hizmeti bulunuyorsa online olarak iptal başvurusunda bulunabilirsiniz.

Su aboneliği iptali nereden yapılır?

Su aboneliği bulunan bir konut yada işyerindeki aboneliğin taşınma vb. sebeplerle kapatılması işlemidir. Bu işlemin ardından abonelik sahibine güncel fiyat üzerinden teminat bedeli iade edilir. Abonelik iptal işlemi İSKİ web sitesinden, ALO 185 Çağrı Merkezinden ve E-Devlet’ten yapılabilmektedir.

E-devlet abonelik iptali kaç gün sürer?

e – Devlet Kapısı’ndan gerçekleştirilen fesih başvurusunun ardından, 24 saat içinde hizmete ilişkin ücretlendirme, hizmet sağlayıcı tarafından durdurulacak.

E-devlet üzerinden su aboneliği nasıl yapılır?

e – DEVLET SU ABONELİĞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? – e – devlet adresi üzerinden T.C. kimlik numaranızı ve şifrenizi girmenizin ardından bulunduğunuz ilin su abonelik şirketinin adını yazın. – Yeni Abonelik Başvurusu sekmenizi tıklayın ve su aboneliği yapacağınız yerin adres bilgilerini doldurun.

Aski su aboneliği internetten yapılır mı?

Başkentlilerin, www. aski.gov.tr adresindeki ‘online abonelik işlemleri’ butonunu tıklayarak, buradaki formları doldurup su abonelik işlemlerindeki değişiklikleri yapabileceklerini ifade eden Kaya, “Öncelikle TC kimlik numarası ile online işlemlere kayıt yapılması gerekiyor.

You might be interested:  Su Şefi Ne Demek?(EN iyi 5 ipucu)

Ankara su aboneliği internetten yapılır mı?

Su Aboneliği Nasıl Alınır? Aboneliği üzerinize almak istiyorsanız şubelerden bizzat başvuru yapabilir ya da internetten su açtırma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Vefat eden kişinin su aboneliği nasıl iptal edilir?

Eğer abonelik başkası adına ise başvuru yapacak kişinin söz konusu işleme yetkili olduğunu gösteren noter onaylı vekaletname ile başvuru yapması gerekmektedir. Vefat etmiş bir kişi adına olan abonelik ise veraset ilamında belirtilen mirasçılar tarafından iptal edilebilir.

Ev sahibi abonelikleri iptal edebilir mi?

Bunun yanı sıra, ev sahipleri de kiracısının aboneliklerine son verebiliyor. Ancak ev sahibinin abonelik iptalini, kiracısı tahliye olduktan sonra yapması gerekiyor. Aksi takdirde, mal sahibi kiradaki evin kendi adına olan abonelikleri iptal ettirirse bu durum “suç” olup; kiracının savcılığa başvurma hakkı doğuyor.

Aski su Aboneliği Güvence Bedeli Ne Kadar?

Bu ücret yeni zamanlar ile birlikte tam olarak 166, 74 lira olarak belirlenmiştir. Bu ücret daha çok binalar için geçerli olmaktadır. Ankara su ve kanalizasyon işleri genel müdürlüğü aldığı karar ile aynı tarife iş yerleri için de geçerli olmaktadır.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *