Categories Su

Su Aboneliği Nasıl Yapılır?(Çözülmüş)

Su Aboneliği Nasıl Alınır?

  1. Mevcut bir su aboneliği yoksa gerekli belgelerle şehirde bulunan belediyeler bağlı Su ve Kanalizasyon İdarelerine başvuru yapılır.
  2. Kurum web siteleri ve e-Devlet üzerinden de online başvuru yapılabilir.
  3. Kurum web siteleri ve e-devlet üzerinden de yeni başvuru oluşturulur.

İnternet üzerinden su aboneliği nasıl yapılır?

İnternetten Su Aboneliği Başvurusu Nasıl Yapılır?

  1. e-Devlet’ten su aboneliği başvurusu için öncelikle “ Su ve Kanalizasyon Tedarik Şirketlerinin Sunduğu e-Hizmetler” sayfasına gitmelisiniz.
  2. Sisteme giriş seçeneklerinden birini seçip e-Devlet’e girin.
  3. Abonelik işleminin yapılacağı şehri seçin.

E-Devlet Su aboneliği başvurusu nasıl yapılır?

e – DEVLET SU ABONELİĞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? – e – devlet adresi üzerinden T.C. kimlik numaranızı ve şifrenizi girmenizin ardından bulunduğunuz ilin su abonelik şirketinin adını yazın. – Yeni Abonelik Başvurusu sekmenizi tıklayın ve su aboneliği yapacağınız yerin adres bilgilerini doldurun.

Istanbul su aboneliği nasıl yapılır?

Su aboneliği başvurusunda bulunmak isteyenler, TC kimlik no ve e-Devlet şifresi ile beraber, e-Devlet’in resmi internet sitesine girerek başvuruda bulunabilirler. Online siteye girilmesinin ardından, sırayla başvuru formu, başvuru onayı ve başvuru sonucu ile işlemlerini tamamlayabilirler.

You might be interested:  Alçıya Ne Kadar Su Konulur? (Solution found)

Su aboneliği için nereye gidilir?

– İlk su aboneliği için başvuracak abonelerimiz, bulundukları İlçedeki abone işleri şefliklerine başvurmaları gerekmektedir. – Bahçe içerisinde yapı bulunmaması, yapı var ise yapının Yapı Ruhsatı, Yapı Kayıt Belgesi veya bağlı bulunduğu İlçe Belediyesinden yapı ruhsatına tabi olmadığına dair yazı getirilmelidir.

Yeni su aboneliği nasıl alınır?

Su Aboneliği Nasıl Alınır?

  1. Mevcut bir su aboneliği yoksa gerekli belgelerle şehirde bulunan belediyeler bağlı Su ve Kanalizasyon İdarelerine başvuru yapılır.
  2. Kurum web siteleri ve e-Devlet üzerinden de online başvuru yapılabilir.
  3. Kurum web siteleri ve e-devlet üzerinden de yeni başvuru oluşturulur.

Iski yeni abonelik başvurusu nasıl yapılır?

Vatandaşlar tarafından merakla araştırılan, İSKİ abonelik başvurusunu internet üzerinden yapabilirsiniz. Yapılacak olan başvurular www. iski.gov.tr adresinden işlem görecek. Mevcut su aboneliği bulunan bir konut yada işyerinin başka bir kişi tarafından kullanılacak olması durumunda “isim değişikliği” işlemi yapılabilir.

E-Devlet’ten su aboneliği yapılıyor mu?

e – Devlet Kapısı ile 30 ilimizde bulunan 32 su ve kanalizasyon işletmelerinin sunduğu bilgilendirme hizmetlerinin yanı sıra abonelik ve fesih başvuru hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz.

Su abone numarası kime ait?

İSKİ abone numaramı nasıl öğrenirim? Faturanızın üzerinde bulunan “MUKAVELE NO” sizin İSKİ abone numaranızdır. Rakamlardan oluşan ilk 8 hane İSKİ abone numaranızı oluşturur. Aşağıda bulunan örnek İSKİ su faturasının abone Numarası 12345678’dir.

Iski abone isim değişikliği nasıl yapılır?

İSKİ ABONELİK İSİM DEĞİŞİKLİĞİ Suyu fiilen kullanan kişinin, aboneliği kendi adına alması esastır. Abonelik isim değişikliği işlemi İSKİ web sitemizden ve ALO 185 Çağrı Merkezimizden de yapılabilmektedir.

Iski su aboneliği nasıl iptal edilir?

İSKİ aboneliğinin ALO 185 çağrı merkezinden belirtildiği üzere iptal edilmesi de tercih edilen başvuru yollarından biridir. Müşteri temsilcisi ile yapılacak görüşmede kişisel bilgiler doğru bir şekilde verilir. Akabinde abonelik iptali gerçekleşir.

You might be interested:  Sabah Limonlu Su Içmek Ne Işe Yarar?(Çözülmüş)

Aski su aboneliği internetten yapılır mı?

Başkentlilerin, www. aski.gov.tr adresindeki ‘online abonelik işlemleri’ butonunu tıklayarak, buradaki formları doldurup su abonelik işlemlerindeki değişiklikleri yapabileceklerini ifade eden Kaya, “Öncelikle TC kimlik numarası ile online işlemlere kayıt yapılması gerekiyor.

Geçici mesken su aboneliği nedir?

Yapı Kullanma İzni Belgesi alınıncaya kadar geçici olarak, kullanım türüne göre su verilen aboneliklerdir…” Kullanma izni verilmeyen ve alınmayan yapılarda izin alınıncaya kadar elektrik, su ve kanalizasyon hizmetlerinden ve tesislerinden faydalandırılmazlar.

Su aboneliği ne kadar 2020?

Su aboneliğinin ücreti 2020 yılı için 196,50 TL olarak belirleniyor. Su Aboneliği Açtırma Ücreti 2021 – Su Aboneliği Nasıl Açılır?

Bursa Su aboneliği nasıl alınır?

Yeni uygulama ile vatandaşlar artık tüm bu işlemlerin yanında abonelik işlemlerini de şubelere gitmeden www.buski.gov.tr BUSKİ internet adresinden giriş yapıp ”e-buski”modülü üzerinden ıslak imzaya gerek kalmaksızın online olarak yapabilecekler.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *