Categories Su

Su Adasına Nasıl Gidilir?(Soru)

Adaya gitmek isteyenler, Eminönü, Taksim ve Beşiktaş’tan sahil yolundan Sarıyer’e giden otobüslerle ya da araçlarla Kuruçeşme’ye gelebilirler. Kuruçeşme parkında bulunan iskeleden, Şuada Club ve Galatasaray adasına ait tekne seferlerinden ücretsiz olarak faydalanarak gidebilirler.

Suluada ya arabayla gidilir mi?

Suluada ‘ya ulaşım biraz zahmetli ancak vardığınızda tanık olacağınız güzelliklere kesinlikle değer. Adaya ulaşım yalnızca 15 km. uzaklıkta bulunan Adrasan’dan deniz yoluyla sağlanıyor. Antalya merkeze 95 km. uzaklıkta bulunan Adrasan’a ise yaklaşık 1,5 saatlik araba yolculuğuyla ulaşmak mümkün.

Suluada nasıl bir yer?

Suluada: Turkuaz renginde bir ada.. Burası Antalya’nın Kumluca ilçesinin Adrasan Sahili’nden 10 km uzakta bir ada. Adrasan, tur teknelerinin günübirlik, ada ve koylara tekne turları düzenlediği en güzel tatil beldelerinden biridir. Konum itibari ile Korsan Koyu, Gelidonya Feneri, Olimpos Sahili’ne çok yakındır.

Suluada tekne turu nereden kalkıyor?

Suluada tekne turları nereden kalkıyor? Bembeyaz kumsalı, berrak denizi ile Maldivler olarak da adlandırılan Suluada tekne turları Adrasan koyundan kalkıyor.

Suluada Adrasan Nasıl Gidilir?

SULUADA ‘YA NASIL GİDİLİR Suluada ‘ya gitmenin tek yolu Adrasan sahilinden kalkan tekne turlarına katılmak. Eğer, Adrasan dışında bir yerde konaklıyorsanız, kooperatif tekne turlarının kalkış saatini 10:00 -11:00 arası olarak belirlediğinden sabah erken bir saatte Adrasan ‘a gelerek bu turlara rahatlıkla katılabilirsiniz.

You might be interested:  Su Toplayan Ayağa Ne Yapılır?(Mükemmel cevap)

Antalya Suluada ya nasıl gidilir?

Suluada ‘ya gitmenin tek yolu tekne kullanmaktır. Başka türlü adaya ne karadan ne de havadan ulaşım yoktur. Bunun için kalkış noktası Adrasan kumsalı. Yani her ne olursa olsun Adrasan’a gitmeniz gerekiyor.

Suluada kimin?

Suada’nın kimin olduğu ortaya çıktı? Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü arşivlerindeki kayıtlara göre, mülkiyetinin kime ait olduğuna yönelik tartışmalara konu olan Galatasaray Adası (Suada), Galatasaray Spor Kulubü’ne ait gözüküyor.

Türkiye’nin maldivleri Suluada nerede?

“ Türkiye ‘ nin Maldivleri ” olarak bilinen Suluada, Antalya ilimizin Kumluca mevkiinde yer almakta olan bir Akdeniz adasıdır. Antalya Körfezi’ nin en batı ucu olan Gelidonya Burnu’na yaklaşık olarak 7 kilometre uzaklıkta bulunur.

Suluada derin mi?

Adanın ortasında bulunan Suluada Mağarası adeta başka bir dünyaya açılan kapı gibiydi. Mağaranın bulunduğu bölgede suyun rengi de açık mavi değil, oldukça koyu idi. Son derece derin olan bölgede, bir süre durup daha sonra yeni rotamıza doğru devam ettik.

Adrasan tekne turu nerelere gidiyor?

Adrasan Koyları Tekne Turu

  • Akseki Koyu.
  • Korsan Koyu.
  • Yalancı Koy.
  • Sazak Koyu.
  • Ceneviz Koyu.

Çıralı tekne turu nerelere gidiyor?

Çıralı – Olimpos kumsalından Akdeniz’in gizemli koylarında yeni keşifler yapmak isteyenlere tekne turları düzenlenmektedir. Sazak, Porto-Ceneviz, 3 adalar, Adrasan koyları görmeden gidilmemesi gereken başlıca yerlerdir.

Suluada tekne turu kaç TL?

Kişi başı fiyatları 130 TL olması gerçekten uygun ve avantajlı bir fiyat görüntüsünü ortaya koymaktadır. Aynı zamanda bu fiyatın içerisine öğle yemeği dâhildir. Çay, kahve ve meyve ikramı ile birlikte, uygun ücretler kişi başı çok uygun rakamları göstermek durumundadır.

Kemer tekne Turu nerelere gidiyor?

Tekne turu boyunca Çamyuva, Tekirova, Phaselis, Olympos, Alacasu, Üç Adalar, Kekova, Demre ve Myra sahilleri boyunca Toros dağlarının eşsiz manzaraları eşliğinde dünyanın en güzel koylarının keyfini çıkarabilirsiniz.

You might be interested:  Su Çiçeği Aşısı Ne Kadar Korur?(EN iyi 5 ipucu)

Adrasana otobüsle nasıl gidilir?

Adrasan’a otobüsle gelmek isteyenler için ilk durak Antalya olmalı. Antalya Otogarı’nın ilçe terminalinden Adrasan’a düzenli dolmuş seferleri yapılıyor. Olimpos Çavuşköy sapağında indikten sonra Adrasan’a düzenli seferleri bulunan minibüsleri kullanarak Adrasan’a gelmeniz mümkün.

Suluada Kamp yapılır mı?

Antalya Adrasan’da bulunan Suluada sadece tekneyle ulaşım sağlanabilen küçük bir adadır. Türkiye’nin Maldivler’i denme sebebi ise kumunun beyazlığından ve suyunun berraklığından kaynaklanmaktadır. Antalya kamp yerleri için listesinde bulunan Suluada ‘yı kamp yapmak tercih edebilirsiniz.

Sazak Koyu Antalya Nasıl Gidilir?

Sazak Koyuna gitmek için Antalya şehir merkezine yaklaşık 90 km uzaklıkta buluna Adrasan’a gelmek gerekiyor. Genelde Adrasan’dan tekne turları ile gidilen koy, güzel bir kumsala ve sakin bir denize sahiptir. Sazak koyuna Adrasan üzerinden orman yolundan araç ile de gidilmektedir.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *