Categories Su

Su Adaya Nasıl Geçilir?(Soru)

Suluada’ya Nasıl Gidilir? Suluada’ya sadece tekne ile ulaşım vardır, Adrasan sahilinden kalkan tekneler ile Suluada’ya ulaşabilirsiniz. Adrasan’da iki tane tekne rotası vardır, o yüzden Suluada’ya gitmek istediğinizi mutlaka belirtin. Adrasan Sulu ada arası yaklaşık yarım saat mesafededir.

Adrasan Suluada arabayla gidilir mi?

Suluada ‘ya ulaşım biraz zahmetli ancak vardığınızda tanık olacağınız güzelliklere kesinlikle değer. Adaya ulaşım yalnızca 15 km. uzaklıkta bulunan Adrasan ‘dan deniz yoluyla sağlanıyor. Antalya merkeze 95 km. uzaklıkta bulunan Adrasan ‘a ise yaklaşık 1,5 saatlik araba yolculuğuyla ulaşmak mümkün.

Suluada tekne turları nereden kalkıyor?

Suluada ‘ya gitmek için Adrasan iskelesinden kalkan tekneleri kullanıyorsunuz. Adrasan sahilinden Suluada ‘ya ulaşmak rüzgarın ve denizin durumuna göre yaklaşık 45 dakika sürüyor.

Suluada nasıl bir yer?

Suluada: Turkuaz renginde bir ada.. Burası Antalya’nın Kumluca ilçesinin Adrasan Sahili’nden 10 km uzakta bir ada. Adrasan, tur teknelerinin günübirlik, ada ve koylara tekne turları düzenlediği en güzel tatil beldelerinden biridir. Konum itibari ile Korsan Koyu, Gelidonya Feneri, Olimpos Sahili’ne çok yakındır.

Antalya Suluada nasıl gidilir?

Suluada ‘ya gitmenin tek yolu tekne kullanmaktır. Başka türlü adaya ne karadan ne de havadan ulaşım yoktur. Bunun için kalkış noktası Adrasan kumsalı. Yani her ne olursa olsun Adrasan’a gitmeniz gerekiyor.

You might be interested:  Vücuttaki Su Ve Ödem Nasıl Atılır?(Çözülmüş)

Adrasan Plajı Ücretli mi?

Adrasan ‘nın yaklaşık 2 km.lik kumsalı oldukça uzun ve manzarası muhteşem. Adrasan Plajı ‘na giriş ücretsiz ancak şemsiye (5 TL) ve şezlong (10 TL) isterseniz ücret ödüyorsunuz.

Antalya Maldivler nerede?

Antalya ‘nın Kumluca ilçesinde Adrasan ile Gelidonya Burnu arasında kıyıdan yaklaşık 1.5- 2 kilometre uzaklıkta bulunan, antik çağda ‘Krambusa’ adıyla anılan, üzerinde yerleşim alanı bulunmayan Suluada’nın en önemli özelliği, tatlı su kaynağına sahip olması.

Suluada tekne turu kaç TL?

Kişi başı fiyatları 130 TL olması gerçekten uygun ve avantajlı bir fiyat görüntüsünü ortaya koymaktadır. Aynı zamanda bu fiyatın içerisine öğle yemeği dâhildir. Çay, kahve ve meyve ikramı ile birlikte, uygun ücretler kişi başı çok uygun rakamları göstermek durumundadır.

Çıralı tekne turu nerelere gidiyor?

Çıralı – Olimpos kumsalından Akdeniz’in gizemli koylarında yeni keşifler yapmak isteyenlere tekne turları düzenlenmektedir. Sazak, Porto-Ceneviz, 3 adalar, Adrasan koyları görmeden gidilmemesi gereken başlıca yerlerdir.

Kemer tekne Turu nerelere gidiyor?

Tekne turu boyunca Çamyuva, Tekirova, Phaselis, Olympos, Alacasu, Üç Adalar, Kekova, Demre ve Myra sahilleri boyunca Toros dağlarının eşsiz manzaraları eşliğinde dünyanın en güzel koylarının keyfini çıkarabilirsiniz.

Sulu ada kimin?

Suada’nın kimin olduğu ortaya çıktı? Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü arşivlerindeki kayıtlara göre, mülkiyetinin kime ait olduğuna yönelik tartışmalara konu olan Galatasaray Adası (Suada), Galatasaray Spor Kulubü’ne ait gözüküyor.

Türkiye’nin maldivleri Suluada nerede?

“ Türkiye ‘ nin Maldivleri ” olarak bilinen Suluada, Antalya ilimizin Kumluca mevkiinde yer almakta olan bir Akdeniz adasıdır. Antalya Körfezi’ nin en batı ucu olan Gelidonya Burnu’na yaklaşık olarak 7 kilometre uzaklıkta bulunur.

Suluada derin mi?

Adanın ortasında bulunan Suluada Mağarası adeta başka bir dünyaya açılan kapı gibiydi. Mağaranın bulunduğu bölgede suyun rengi de açık mavi değil, oldukça koyu idi. Son derece derin olan bölgede, bir süre durup daha sonra yeni rotamıza doğru devam ettik.

You might be interested:  Güneş Enerjisi Su Isıtma Sistemi Nasıl Çalışır?(Doğru cevap)

Antalya Merkez Adrasan arası kaç km?

Antalya Adrasan arası 80 kilometre mesafede yer almaktadır.

Antalya’da tekne turu nerede yapılır?

Antalya bölgesinde, tekne turları ve su sporları için en iyi yerler şunlar:

  • Aksu Dolphinarium.
  • Antalya Coast Travel.
  • Hurkan turizm ve seyahat acentası
  • CAKIR TOUR.
  • tourbookinturkey.

Adrasana otobüsle nasıl gidilir?

Adrasan’a otobüsle gelmek isteyenler için ilk durak Antalya olmalı. Antalya Otogarı’nın ilçe terminalinden Adrasan’a düzenli dolmuş seferleri yapılıyor. Olimpos Çavuşköy sapağında indikten sonra Adrasan’a düzenli seferleri bulunan minibüsleri kullanarak Adrasan’a gelmeniz mümkün.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *