Categories Su

Su Adaya Nasil Gidilir?(EN iyi 5 ipucu)

Adaya gitmek isteyenler, Eminönü, Taksim ve Beşiktaş’tan sahil yolundan Sarıyer’e giden otobüslerle ya da araçlarla Kuruçeşme’ye gelebilirler. Kuruçeşme parkında bulunan iskeleden, Şuada Club ve Galatasaray adasına ait tekne seferlerinden ücretsiz olarak faydalanarak gidebilirler.

Suluada tekne turu nereden kalkıyor?

Suluada tekne turları nereden kalkıyor? Bembeyaz kumsalı, berrak denizi ile Maldivler olarak da adlandırılan Suluada tekne turları Adrasan koyundan kalkıyor.

Suluada nasıl gidilir?

Suluada ‘ya Nasıl Gidilir? Suluada ‘ya sadece tekne ile ulaşım vardır, Adrasan sahilinden kalkan tekneler ile Suluada ‘ya ulaşabilirsiniz. Adrasan’da iki tane tekne rotası vardır, o yüzden Suluada ‘ya gitmek istediğinizi mutlaka belirtin. Adrasan Sulu ada arası yaklaşık yarım saat mesafededir.

Adrasan Suluada arabayla gidilir mi?

Suluada ‘ya ulaşım biraz zahmetli ancak vardığınızda tanık olacağınız güzelliklere kesinlikle değer. Adaya ulaşım yalnızca 15 km. uzaklıkta bulunan Adrasan ‘dan deniz yoluyla sağlanıyor. Antalya merkeze 95 km. uzaklıkta bulunan Adrasan ‘a ise yaklaşık 1,5 saatlik araba yolculuğuyla ulaşmak mümkün.

Suluada nasıl bir yer?

Suluada: Turkuaz renginde bir ada.. Burası Antalya’nın Kumluca ilçesinin Adrasan Sahili’nden 10 km uzakta bir ada. Adrasan, tur teknelerinin günübirlik, ada ve koylara tekne turları düzenlediği en güzel tatil beldelerinden biridir. Konum itibari ile Korsan Koyu, Gelidonya Feneri, Olimpos Sahili’ne çok yakındır.

You might be interested:  Su Aboneligi Ucreti Ne Kadar?(Çözülmüş)

Çıralı tekne turu nerelere gidiyor?

Çıralı – Olimpos kumsalından Akdeniz’in gizemli koylarında yeni keşifler yapmak isteyenlere tekne turları düzenlenmektedir. Sazak, Porto-Ceneviz, 3 adalar, Adrasan koyları görmeden gidilmemesi gereken başlıca yerlerdir.

Suluada tekne turu kaç TL?

Kişi başı fiyatları 130 TL olması gerçekten uygun ve avantajlı bir fiyat görüntüsünü ortaya koymaktadır. Aynı zamanda bu fiyatın içerisine öğle yemeği dâhildir. Çay, kahve ve meyve ikramı ile birlikte, uygun ücretler kişi başı çok uygun rakamları göstermek durumundadır.

Antalya Suluada ya nasıl gidilir?

Suluada ‘ya gitmenin tek yolu tekne kullanmaktır. Başka türlü adaya ne karadan ne de havadan ulaşım yoktur. Bunun için kalkış noktası Adrasan kumsalı. Yani her ne olursa olsun Adrasan’a gitmeniz gerekiyor.

Suluada Maldivler nerede?

İşte Suluada Antalya Körfezi’nin batısındaki Gelidonya Burnu’nun 4 mil kadar açığında ve daha doğu tarafında yer alan doğal adadır. Adrasan Koyu ile Gelidonya Feneri’nin üzerinde yer aldığı Taşlık Burnu arasında yer alır.

Adrasan Plajı Ücretli mi?

Adrasan ‘nın yaklaşık 2 km.lik kumsalı oldukça uzun ve manzarası muhteşem. Adrasan Plajı ‘na giriş ücretsiz ancak şemsiye (5 TL) ve şezlong (10 TL) isterseniz ücret ödüyorsunuz.

Suluada kimin?

Suada’nın kimin olduğu ortaya çıktı? Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü arşivlerindeki kayıtlara göre, mülkiyetinin kime ait olduğuna yönelik tartışmalara konu olan Galatasaray Adası (Suada), Galatasaray Spor Kulubü’ne ait gözüküyor.

Suluada derin mi?

Adanın ortasında bulunan Suluada Mağarası adeta başka bir dünyaya açılan kapı gibiydi. Mağaranın bulunduğu bölgede suyun rengi de açık mavi değil, oldukça koyu idi. Son derece derin olan bölgede, bir süre durup daha sonra yeni rotamıza doğru devam ettik.

Suluada Kamp yapılır mı?

Antalya Adrasan’da bulunan Suluada sadece tekneyle ulaşım sağlanabilen küçük bir adadır. Türkiye’nin Maldivler’i denme sebebi ise kumunun beyazlığından ve suyunun berraklığından kaynaklanmaktadır. Antalya kamp yerleri için listesinde bulunan Suluada ‘yı kamp yapmak tercih edebilirsiniz.

You might be interested:  Bebeklerde Su Tüketimi Ne Kadar Olmalı?(Çözünme)

Türkiye’de Suluada nerede?

Suluada, Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı küçük bir köy olan Adrasan’ın karşısında kalan bir Akdeniz Adası. Suluada, Adrasan sahilinden 15 km uzaklıkta.

Hacivat koyu nerede?

Hacivat Burnu Koyu olarak da anılan koy, Adrasan açıklarında, Suluada üzerinde yer alıyor. Suluada’ya ve Hacivat Adrasan Koyuna karadan ulaşım bulunmuyor. Ulaşım, gezginler ve turistler için özellikle tekne turları ile sağlanıyor. Hacivat Burnu Koyu, Adrasan’dan 5-6 km uzaklıkta bulunuyor.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *