Categories Su

Su Adaya Nasıl Gidilir?

Adaya gitmek isteyenler, Eminönü, Taksim ve Beşiktaş’tan sahil yolundan Sarıyer’e giden otobüslerle ya da araçlarla Kuruçeşme’ye gelebilirler. Kuruçeşme parkında bulunan iskeleden, Şuada Club ve Galatasaray adasına ait tekne seferlerinden ücretsiz olarak faydalanarak gidebilirler.

Suluada tekne turu nereden kalkıyor?

Suluada tekne turları nereden kalkıyor? Bembeyaz kumsalı, berrak denizi ile Maldivler olarak da adlandırılan Suluada tekne turları Adrasan koyundan kalkıyor.

Suluada ya arabayla gidilir mi?

Suluada ‘ya ulaşım biraz zahmetli ancak vardığınızda tanık olacağınız güzelliklere kesinlikle değer. Adaya ulaşım yalnızca 15 km. uzaklıkta bulunan Adrasan’dan deniz yoluyla sağlanıyor. Antalya merkeze 95 km. uzaklıkta bulunan Adrasan’a ise yaklaşık 1,5 saatlik araba yolculuğuyla ulaşmak mümkün.

Suluada derin mi?

Adanın ortasında bulunan Suluada Mağarası adeta başka bir dünyaya açılan kapı gibiydi. Mağaranın bulunduğu bölgede suyun rengi de açık mavi değil, oldukça koyu idi. Son derece derin olan bölgede, bir süre durup daha sonra yeni rotamıza doğru devam ettik.

Suluada Antalya nasil gidilir?

Suluada ‘ya gitmenin tek yolu tekne kullanmaktır. Başka türlü adaya ne karadan ne de havadan ulaşım yoktur. Bunun için kalkış noktası Adrasan kumsalı. Yani her ne olursa olsun Adrasan’a gitmeniz gerekiyor.

Çıralı tekne turu nerelere gidiyor?

Çıralı – Olimpos kumsalından Akdeniz’in gizemli koylarında yeni keşifler yapmak isteyenlere tekne turları düzenlenmektedir. Sazak, Porto-Ceneviz, 3 adalar, Adrasan koyları görmeden gidilmemesi gereken başlıca yerlerdir.

You might be interested:  Su Döngüsü Bozulursa Ne Olur?(Mükemmel cevap)

Suluada tekne turu kaç TL?

Kişi başı fiyatları 130 TL olması gerçekten uygun ve avantajlı bir fiyat görüntüsünü ortaya koymaktadır. Aynı zamanda bu fiyatın içerisine öğle yemeği dâhildir. Çay, kahve ve meyve ikramı ile birlikte, uygun ücretler kişi başı çok uygun rakamları göstermek durumundadır.

Suluada kimin?

Suada’nın kimin olduğu ortaya çıktı? Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü arşivlerindeki kayıtlara göre, mülkiyetinin kime ait olduğuna yönelik tartışmalara konu olan Galatasaray Adası (Suada), Galatasaray Spor Kulubü’ne ait gözüküyor.

Türkiye’nin maldivleri Suluada nerede?

“ Türkiye ‘ nin Maldivleri ” olarak bilinen Suluada, Antalya ilimizin Kumluca mevkiinde yer almakta olan bir Akdeniz adasıdır. Antalya Körfezi’ nin en batı ucu olan Gelidonya Burnu’na yaklaşık olarak 7 kilometre uzaklıkta bulunur.

Suluada Kamp yapılır mı?

Antalya Adrasan’da bulunan Suluada sadece tekneyle ulaşım sağlanabilen küçük bir adadır. Türkiye’nin Maldivler’i denme sebebi ise kumunun beyazlığından ve suyunun berraklığından kaynaklanmaktadır. Antalya kamp yerleri için listesinde bulunan Suluada ‘yı kamp yapmak tercih edebilirsiniz.

Suluada Antalya’da nerede?

Suluada, Antalya ‘nın Kumluca ilçesine bağlı küçük bir köy olan Adrasan’ın karşısında kalan bir Akdeniz Adası. Suluada, Adrasan sahilinden 15 km uzaklıkta. Suluada ‘ya gitmek için Adrasan iskelesinden kalkan tekneleri kullanıyorsunuz.

Adrasan Hacivat koyu nerede?

Hacivat Burnu Koyu olarak da anılan koy, Adrasan açıklarında, Suluada üzerinde yer alıyor. Suluada’ya ve Hacivat Adrasan Koyuna karadan ulaşım bulunmuyor. Ulaşım, gezginler ve turistler için özellikle tekne turları ile sağlanıyor. Hacivat Burnu Koyu, Adrasan ‘dan 5-6 km uzaklıkta bulunuyor.

Adrasan tekne turu ne kadar?

Tur Fiyatı: 130 – 150 TL fiyat aralığındadır.

Sazak Koyu Antalya Nasıl Gidilir?

Sazak Koyuna gitmek için Antalya şehir merkezine yaklaşık 90 km uzaklıkta buluna Adrasan’a gelmek gerekiyor. Genelde Adrasan’dan tekne turları ile gidilen koy, güzel bir kumsala ve sakin bir denize sahiptir. Sazak koyuna Adrasan üzerinden orman yolundan araç ile de gidilmektedir.

You might be interested:  Su Çiçeği Bulaştığını Nasıl Anlarız?

Antalya’da tekne turu nerede yapılır?

Antalya bölgesinde, tekne turları ve su sporları için en iyi yerler şunlar:

  • Aksu Dolphinarium.
  • Antalya Coast Travel.
  • Hurkan turizm ve seyahat acentası
  • CAKIR TOUR.
  • tourbookinturkey.

Antalya Adrasan a nasıl gidilir?

Antalya Otogarı’nın ilçe terminalinden Adrasan’a düzenli dolmuş seferleri yapılıyor. Olimpos Çavuşköy sapağında indikten sonra Adrasan’a düzenli seferleri bulunan minibüsleri kullanarak Adrasan’a gelmeniz mümkün. Kumluca Otogarı’ndan da Adrasan’a dolmuş seferleri var. Yaz döneminde seferler sıklaşıyor.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *