Categories Su

Su Dalgası Saç Modelleri Nasıl Yapılır?(Mükemmel cevap)

Su dalgası saç modelini yapmak için öncelikle saçlarını tutamlara ayır. Daha sonra her bir tutamı saç maşasını dik bir şekilde kullanarak saçlarını kıvır. Saçlarının tamamını bu şekilde dalgalandır. kıvırdıktan sonra dalgalarını açmak ve daha doğal bir görünüm katmak için parmaklarınla dalgalarını aç.

Su dalgası saç modeli nedir?

Kolay su dalgası yapımı için yıkayıp nemli hale getirdiğiniz saçları ince veya kalın su dalgası olacak şekilde su dalgası saç maşası ile saçları sardıktan sonra bekleme süresinin ardından serbest bırakma işlemidir.

Banyodan sonra su dalgası nasıl yapılır?

Banyodan sonra saçlarınızı ilk olarak mikrofiber bir havlu ile hafifçe çok yıpratmadan kurulamalısınız. Daha sonra bir saç şekillendirici sprey kullanabilirsiniz. Bu şekilde saçınızı her iki taraftan örüp 1-2 saat sonra saçlarınızı açın. Saçlarınız dalgalı hale gelecektir.

Su dalgası için hangi maşa?

32 mm’lik maşalar Bu kalın maşa sayesinde iri su dalgaları elde edebilirsin. Yukarıdaki fotoğraftaki gibi dalgalar için 32 mm’lik maşa kullanman gerekir.

Doğal dalga için kaç mm maşa?

1. 13 Mm ‘lik Saç Maşası En ince saç maşası 13 mm ‘lik saç maşasıdır. Saçlarınızda doğallığı seviyor ve ön plana çıkmasını istiyorsanız, kullanabileceğiniz en ideal saç maşası 13 mm ‘lik saç maşası olmalıdır.

You might be interested:  Menekseye Ne Kadar Su Verilir?(Soru)

Afro dalga nasıl yapılır?

Afro dalgası konusunda daha detaylı bilgi aktarmak gerekirse, kişinin kendi saçı balık sırtını andıran bir örgü tekniği ile ince tutamlar halinde örülür ve üzerine hazır dalgalı sentetik saçlar eklenerek uygulama sonlandırılır. İşlem sırasında kesinlikle yapıştırıcı ve benzeri kimyasal içerikli ürünler kullanılmaz.

Kırık fön saç modeli nasıl yapılır?

Kırık Fön Aparatı Saçını tutamlara ayır ve her bir tutamı aparatın içine yerleştir. Fön makinesini çalıştır. Bu sayede fönün vereceği sıcak hava ile silindir aparatın içine hapsedilen saç, burgu şeklini alır. İşlem bittikten sonra tıpkı kırık fön gibi her bir burguyu dışa doğru aç ve yumuşak spreyle sabitle.

Duştan sonra saç nasıl kabartılır?

Banyodan sonra saç kabarmasını önlemek için duştan önce saçınıza zeytinyağı uygulayın. Mikrodalga fırında ılıklaşana kadar yarım bardak zeytinyağını 20-30 saniye ısıtın. Mikrodalganız yoksa zeytinyağını ocakta biraz ısıtabilirsiniz, ılık hale gelen yağı saçınıza uygulayın ve duşta durulayın.

Duş sonrası kıvırcık saç nasıl yapılır?

yapılan kıvırcık saç yöntemleri de geliyor. Model Dalgaları

 1. Saçlarınızı 2 eşit parçaya ayırın.
 2. Sağ/sol parçayı alıp içinden küçük bir parça ayırın ve gerisini yukarıya tokalayın.
 3. Yine sevdiğiniz bir duş sonrası saç kremi veya sadece direkt suyu saçınıza veya elinize sıkıp saçlarınızın hafif nemli olmasını sağlayın.

Banyodan sonra saçların kabarmaması için ne yapılmalı?

Ilık su ile yapılan banyo sonrası sadece saçınıza soğuk su tutarak da kabarmanın önüne geçilir. Saçlarınız çok kabardığında kendinize oluşturabileceğiniz en pratik çözüm ise bebek yağıdır. Bir miktar avucunuza alıp, kabaran saça yedirmeniz yeterlidir. Daha sonra fırçayla saçınızı taramayı ihmal etmeyin.

Su dalgası maşası kaç cm?

Maşaların kalınlığı 9mm ile 50mm arasında değişir ve bu kalınlıkların her biri farklı türde bir kıvrım üretir. Ancak en ideal çap 19mm, 25mm ve 32 mm olanlardır. Sıkı bukleler için çap kalınlığı daha dar maşaları; gevşek bukleler istiyorsanız çap kalınlığı daha geniş maşaları tercih edin.

You might be interested:  Gunde Ne Kadar Su?(Soru)

En iyi saç maşası nasıl olmalı?

Eğer ilk defa maşa kullanacaksanız her saç tipine uygun orta uzunlukta ve kalınlıktaki 25mm’lik maşa tercih etmeniz gerekir. Bu genişlik doğal gergin bukleler oluşturabilir ve fırçalandıklarında bukleler doğal görünebilir ve daha uzun saçlardan akabilir. Orta-uzun saçlıysanız 25 mm maşa seçin.

Saç maşa fiyatları ne kadar?

Hairens HRS-110 Su Dalgası Wag Maşa

 • Sinbo SHD-7057 Seramik Saç Düzleştirici77,90 TL28 satıcı
 • Remington S9100 Proluxe Seramik Saç Düzleştirici429,00 TL24 satıcı
 • Trina TRNSACMS0062 32 mm Bronz Saç Maşası 209,99 TL15 satıcı
 • Trina TRNSACMS0059 11 mm Bronz Saç Maşası 203,24 TL23 satıcı

Wag maşa kaç mm olmalı?

Shibowavy Jolvena Derin Wag Tipi Su Dalgası Saç Maşası 32 Mm.

En iyi saç maşası hangi marka?

İşte en iyi 10 saç maşası!

 • Rowenta CF 6510 Curl Activ Automatic Rotation.
 • Remington CI5338 Pro 38 mm.
 • Babyliss C338E Sublime Touch 38 mm.
 • Braun Satin Hair 7 Iontec.
 • Philips CurlCeramic.
 • Arzum AR585 Buka.
 • Philips Remington CI606 Curl Revolution.
 • Babyliss Babyliss Pro Mira Curl Perfect.

Maşa ile saç düzleşir mi?

Fazla çaba gösterilmemiş dalgalar Kendi halinde kurumaya bıraktığınız saçlarınızın üst ve ön kısımlarını bir düzleştirici yardımıyla düzleştirdikten sonra kalan kısımlarda dalgaların daha belirgin olmasını isterseniz saç maşası kullanabilirsiniz.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *