Categories Su

Su Dokulen Laptopa Ne Yapilir?

Eğer cihazınız laptop veya telefon gibi elektriğe bağlı olmadan çalışabiliyorsa hemen cihazınızı kapatın, pilini çıkarın, elektrik kablosunu çekin ve takılı olan bütün kabloları çıkarın. Cihazınızı ters çevirin ve hafifçe sallayarak içinde kalan suyu boşaltın.

Laptopa su döküldü ne yapmam lazım?

Eyvah, dizüstü bilgisayarıma su döküldü!

  1. BİLGİSAYARIN ELEKTRİKLE TÜM BAĞLANTISINI KESİN. Diyelim ki olan oldu.
  2. TERS ÇEVİRİN. Bilgisayarın kapağını müsaade ettiği kadar açarak başaşağı yerleştirin.
  3. BATARYAYI ÇIKARIN.
  4. SİLMEYE BAŞLAYIN.
  5. KURUMAYA BIRAKIN.
  6. PİRİNÇ OLAYINA GİRMEYİN.
  7. EN AZ 24 SAAT BEKLEYİN.

Islanan laptopa ne yapılır?

Zaman Cumaertesi Eki’ndeki habere göre, cihazın üzerinde görünen sıvıyı bir bez yardımıyla hemen temizleyin. Pili ve diğer harici aygıtları çıkarın. Laptop unuzu ters çevirin ve bu şekilde birkaç gün tutun.

Su dökülen laptop tamir olur mu?

Cihazınızın üzerine herhangi bir sıvı döküldüğünde sıvının anakarta ulaşmaması gerekmektedir. Aksi takdirde durum anakart tamirine doğru ilerleyebilmektedir. Ayrıca dökülen herhangi bir su, çay, kola, meyve suyu gibi her sıvı temasının uzman kişiler tarafından sıvı teması laptop tamirinin yapılması gerekmektedir.

Laptop içine kola döküldü nasıl temizlenir?

Bilgisayarı bir köşeye bırakın klavyeyi temiz bir masanın üstüne koyun ve sırayla tüm tuşları sökün. Tuşların altından çıkan plastikleri kaybetmeyin. Tuşları sökmek 15-20 dakikanızı alır. Güzelce yıkayın, kurulayın.

Su Dökülen Klavye nasıl temizlenir?

klavyenin üzerine sıvı dökülürse yapılacaklar

  1. klavye baglantısını mümkün olduğu kadar çabuk kasadan sökün.
  2. kalem, tornavida benzeri aletlerle tuşları teker teker sökmeye başlayın.
  3. çıkardığınız tuşları bir leğene koyun. zaten çok kirlenmişler bulaşık deterjanı ve ablanızın diş fırçası yardımıyla temizleyin.
You might be interested:  Su Nasıl Tüketilmeli?(EN iyi 5 ipucu)

Laptopa su döküldü Garantiye girer mi?

Bilgisayarınız herhangi bir sıvı temasına maruz kaldığında garanti kapsamı dışına çıkmaktadır.

Klavye kahve dökülen nasıl temizlenir?

Kulak temizleme pamuğu ya da kağıt havlu bu iş için ideal. Temizlik bittikten sonra klavyeyi birkaç saat boyunca iyi havalanan bir ortamda bırakın. Eğer su klavyenin ta içine gittiyse en az 24 saat bekleyin.

Bilgisayara kola dökülürse ne olur?

Kola nereye döküldüğü de çok önemlidir. Ekran dökülürse ekranı, klavyeye dökülürse klavye ve anakartı, touchpad dökülürse yine klavye, touchpad ve anakartı bozabilmektedir. Şarj bölümüne dökülürse, adaptörü bozabilir yada şarj soketine kısa devre yaptırabilir.

Klavyeye kahve döküldü ne yapmalıyım?

Peki laptop’unuzua su veya kahve sıçrar veya dökülürse, ne yapmalısınız? Böyle bir durumda bilgisayarınızı hemen kapatın. Windows’u “düzgün” biçimde kapatmaktan bahsetmiyoruz; güç düğmesini basılı tutun, 5 saniye içinde bilgisayarınız kapanacaktır. Bunun ardından elektrik kaynaklarını bilgisayarınızdan uzaklaştırın.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *