Categories Su

Su Faturası Fazla Geldi Ne Yapmalıyım?(Çözülmüş)

SU FATURAM ÇOK YÜKSEK GELİYOR

 1. Dairenize gelen ve ana su borusu üzerinde olan dairenizn ana su vanasını kapatın.
 2. Diğer bir kontrol yöntemi ise eviniz de bulunan musluk, batara, tuvalet sifonu, klozet gibi malzemeler de her hangi bir su kaçağı yada su sızıntısı varmı.

Su faturam fazla geldi nereye şikayet edebilirim?

Su dağıtım ve faturalandırma hizmeti, belediyelere bağlı Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlükleri tarafından verilir. Normalin üzerinde gelen su faturalarına itiraz da yine bu kurumlara yapılır. İtiraz için fatura ve kimlikle birlikte en yakın şube müdürlüğüne başvurulabilir.

Su faturası neden çok fazla gelir?

Su tesisatında kaçak varsa faturanızın yüksek gelmesine sebep olabilir. Su saatiniz dönüyor ise su tesisatlarında kaçak var yada su sayacınız arızalı demektir. Eğer su tesisatında kaçak olduğunu düşünüyorsanız daha fazla vakit kaybetmeyin, kaybedilen her vakit su faturanızın yüksek gelmesine sebep olacaktır.

Iski fatura itiraz nasıl yapılır?

Fark var ise yani su faturasında son okuma 1553 ama su sayacınızda 1545 gözüküyorsa iski fatura itiraz için alo 185 veya https://esube. iski.gov.tr/giris.aspx şubesine üye olup itiraz edebilirsiniz. Ertesi gün tekrar sayaç okumak için geleceklerdir. ALO185’i arayarak faturanızda hata olduğunu iletebilirsiniz.

You might be interested:  Eca Kombi Su Basıncı Nasıl Arttırılır?(EN iyi 5 ipucu)

Buski suyu ne zaman keser?

Su faturamızı ödemememiz durumunda fatura borcu gecikme faizi ile birlikte bir sonraki faturaya yansıtılır. Bu şekilde 3 fatura döneminde de borcumuzu ödemememiz durumunda ise 10 günlük süre başlar. Eğer bu 10 günlük süre içerisinde de ödeme yapmazsak suyumuz kesilir.

Iski dönem tutarı nedir?

Tüketiciler Birliği İzleme Komitesi Başkanı Mehmet İmrek’in yaptığı açıklamaya göre İSKİ, su abonelerine kademeli fiyat uyguluyor; konutta aylık 0-10 metreküp arası su kullanımı metreküp başına 2.35 TL, 10-20 metreküp arası su kullanımı metreküp başına 3.54 TL ve 20 metreküpten fazla su kullanımı ise metreküp başına

Telefon faturasına nasıl itiraz edilir?

Fazla Gelen Faturaya İtiraz Nasıl Yapılır?

 1. İlgili kuruma dilekçe yazmak.
 2. Hakem heyetine dilekçe yazmak.
 3. Çağrı merkezi ile iletişime geçmek.
 4. Online işlemler üzerinden itiraz etmek.
 5. Şubeye giderek sözlü itirazda bulunmak.

Su faturası neye göre gelir?

Su faturası hesaplanırken ilk endeks ve son endeks verileri kullanılır. Su saatiniz üzerindeki son endeksten bir önceki faturanın son endeksi çıkarılır ve çeşitli hesaplamalar yani vergiler bakım bedeli vs. yapılarak su faturanız ortaya çıkar.

Su faturası kaç günlük?

Sayaçlar aylık periyotlar halinde okunmakta ve abonelere su faturası bildirimi bırakılmaktadır. Aboneye sayaç okumasından sonraki günden başlamak üzere 10 günlük ödeme süresi verilir. Sayaç okumasından kaynaklanan itirazların 2 gün içerisinde yapılması gerekmektedir.

Su faturasının az gelmesi için ne yapmalıyız?

SU FATURASINI DÜŞÜRMENİN 10 YOLU!

 1. Duşta Suyun Isınmasını Beklerken Suyu Boşa Akıtmayın.
 2. 2. Su Tesisatınızı Kontrol Edin.
 3. 3. Bulaşık ve Çamaşır Makinenizi Tam Dolmadan Çalıştırmayın.
 4. Çeşmeyi Çok Fazla Açık Tutmayın.
 5. Banyoda Uzun Süre Kalmayın.
 6. 6. Sensörlü Musluklar ve Tasarruflu Klozetler.

Su Sayaç son endeks nedir?

Son sayaç okunmasından 1 önceki sayaç okunmasında, kullanılan Doğalgazın toplam miktarı (tüm zamanlar) 110 demiştim. Diyelim ki bu ay da 90 metreküp gaz kullandığı doğal olarak sayacınız 200 e yükseldi. İşte burada 200 rakamı son endeksi gösterir.

You might be interested:  Tatlı Su Ile Tuzlu Suyun Karışmadığı Deniz Nerede?(Çözünme)

Bir kurumu nereye şikayet edebilirim?

Iski Şikâyetlerinizi 0212 321 00 00 – 0212 301 20 00 numaralı telefonları arayarak bildirebilirsiniz.

Iski abonelik teminat limiti nedir?

İSKİ tarafından abonelik almak isteyen işyeri sahiplerinin izlemesi gereken ve elde etmesi gereken belgeler şunlardır. T.C kimlik numarası olan bir kimlik belgesinin bulunması. Mukavele aşaması içinde 387.9 Türk lirası üstünde ilk 3 ay faturası fazla olanlar için ilk üç ay kadarında teminat alınmaktadır.

Suyu ne zaman keserler?

Ödeme süresi içinde ödenmeyen su ihbarnamelerine, son ödeme tarihinin ertesi günü kesim tebligatı bırakılmaktadır. Tebligatta ödeme için 3 gün ek süre verilir, ödenmezse 4. gün su kesilir.

Tarihi geçmiş su faturası nereye ödenir?

Suyu kapatılan aboneler borçları ile birlikte su açma bedelini de ödemek zorundadırlar. Geçmiş dönem fatura borçlarınızı tüm TİSKİ Şubeleri, tiski.gov.tr, bankalar ve PTT online veznelerinden ödeyebilirsiniz.

Borcundan dolayı kapanan su nasıl açılır?

Abone sahibi tarafından tüm su borcu ve kapatma-açma ücreti ödenir. Abone İşleri Dairesi büroları veya Alo185’i arayıp bilgi verilir. Borcunu ödeyen abonelerin ilgili adreste,saha ekipleri tarafından sayacı tesisata mühürleme işlemi yapılır.Abone suyu kullanıma açılır.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *