Categories Su

Su Faturası Ödenmezse Ne Olur?(Doğru cevap)

Su faturası düzenli bir şekilde ödenmediği takdirde 3 ay boyunca su kesilmez ve vatandaşların yeniden ödeme yapması için 10 gün müsaade edilir. O süreçte de ödeme yapılmazsa su kesilir ve sayaç mühürlenir. Bu gibi cezalarla karşılaşmamak için fatura ödemelerinin günü gününe yapılması tavsiye edilir.

Su faturası ödenmezse ne zaman kesilir 2020?

3.Bildirime rağmen eski borçlar ve yeni su tüketim bedelinin 10 gün içersinde ödenmemesi halinde abonenin suyu, sayacı aparatlamak, tapa kullanmak gibi yöntemlerle kesilir. 4.Suyun kesilmesine rağmen borç ödenmezse, kesme tarihinden itibaren en geç 2 ay içerisinde sayaç sökülür.

Tarihi geçmiş su faturası nereye ödenir?

Suyu kapatılan aboneler borçları ile birlikte su açma bedelini de ödemek zorundadırlar. Geçmiş dönem fatura borçlarınızı tüm TİSKİ Şubeleri, tiski.gov.tr, bankalar ve PTT online veznelerinden ödeyebilirsiniz.

ASAT su ne zaman kesilir?

Ödeme süresi içinde ödenmeyen su ihbarnamelerine, son ödeme tarihinin ertesi günü kesim tebligatı bırakılmaktadır. Tebligatta ödeme için 3 gün ek süre verilir, ödenmezse 4. gün su kesilir.

Borcundan dolayı kapanan su nasıl açılır?

Abone sahibi tarafından tüm su borcu ve kapatma-açma ücreti ödenir. Abone İşleri Dairesi büroları veya Alo185’i arayıp bilgi verilir. Borcunu ödeyen abonelerin ilgili adreste,saha ekipleri tarafından sayacı tesisata mühürleme işlemi yapılır.Abone suyu kullanıma açılır.

You might be interested:  Musluktaki Su Lekesi Nasıl Çıkar?(En iyi çözüm)

Su faturası niye gelmedi?

Bu zamana kadar hep fatura bırakılıyordu şimdi neden bırakılmamış. 21.11.2020 son ödeme tarihli faturam varmış.

Su faturasını nereden ödeyebilirim?

Su faturası, yetkili fatura ödeme merkezlerinden, PTT’den ödenebiliyor.

Su faturanın ödenip ödenmediği nasıl anlaşılır?

E-DEVLET İSKİ BORÇ SORGULAMA VE ÖDEME – www.turkiye.gov.tr adresini tıklayarak, T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile e-Devlet sistemine giriş yapın. – Ardından arama çubuğuna “İSKİ borç ödeme” yazın. – Karşınıza çıkacak sayfada ödenmemiş fatura bilginizi ve ne kadar borcunuz olduğunu göreceksiniz.

PTT su faturası ödenir mi?

Anlaşmalı belediye başkanlıkları adına su faturası ödemelerinizi PTT işyerlerinden fatura tutarınız haricinde ilave bir ücret ödemeksizin yapabilirsiniz. Ayrıca, Pttmatik cihazları ile posta çeki hesap sahibi müşterilerimizce İPÇ sisteminden PTT işyerlerine uğramadan da ödeme yapabilirsiniz.

Su kesildikten sonra ne zaman açılır?

Suyu kesildikten veya sayaç söküldükten sonra borcunu ödeyen abonelerin suları en geç ertesi gün mesai bitimine kadar açılır.

ASAT kime şikayet edilir?

0530 676 67 67 numaralı ihbar hattına gelen başvurular değerlendirilip konularına göre ayrıldıktan sonra birimlere yönlendirilecek. Vatandaşlar, acil şikayetlerini 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren ALO ASAT 185 Çağrı Merkezine de bildirmeye devam edecek.

Su faturası 1 kademe 2 kademe nedir?

1. Kademe birim su fiyatları ile üzerine gelen atıksu, bakım, vergiler gibi kalemlerle birim fiyat yükselmekte; 2. Kademe tüketim için su bedeli atık su ve vergi dahil 3,74 TL’m3, 2. Kademe için ise bu bedel 6.83 TL/m3’tür.

Su kesintisi nasıl Açtırılır?

SU AÇMA İŞLEMİ TEKRAR NASIL YAPILIR? Dilekçe ile söktürülen veya kestirilen sayacın tekrar bağlanması istendiğinde başvuru yapılarak, su açma işlemi yapılır. Borcundan dolayı sayacı sökülen veya suyu kesilen abone, ödeme yapınca sayacı yeniden takılarak suyu açılır.

You might be interested:  Akvaryum Su Motoru Nasıl Çalışır?(Mükemmel cevap)

Su saati nasıl açılır?

Aslında temel prensip sağ tarafa yani saat yönünde kapanmasıdır. Su vanasını açmak için de saat yönünün tersine yani sola çevrilir.

Su tarifesi nasıl belirlenir?

Şebekeye bağlı olmayan aboneler için atık su sayacı olan yerlerde ölçüm değeri, olmayan yerlerde idarece belirlenecek atık su miktarı esas alınmaktadır. Sanayiler için fiyatlandırma atık su debisi ve kirlilik yüküne göre yapılmaktadır. Her aboneye aldıkları hizmetin maliyeti dikkate alınarak tarife belirlenmektedir.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *