Categories Su

Su Gideri Nasıl Açılır?(EN iyi 5 ipucu)

Sirke ve karbonatla lavabo tıkanıklığı açma yöntemi

 1. Bir bardak karbonat lavaboya dökülür.
 2. Ardından bir bardak sirke dökülür.
 3. Elma veya üzüm sirkesi fark etmez.
 4. Karbonat ve sirke kimyasal yapıları nedeni ile reaksiyona girerek tıkanıklığa sebep olan cisimleri eritmeye çalışır.
 5. Yarım saat beklenilir.

Evde banyo gideri nasıl açılır?

Tıkalı Banyo Gideri Nasıl Açılır?

 1. Tıkanmanın ilk belirtisi suyun akışının yavaşlamasıdır.
 2. Sıcak su yöntemi işe yaramadığında giderde bol miktarda saç veya kıl olduğundan şüphelenebiliriz.
 3. Tel işleminin ardından gidere sıcak su ve karbonat dökerek gideri kirlerden arındırabilirsiniz.

Tıkanmış lavabo gideri nasıl açılır?

Bunun için ilk olarak karbonat ve sirke karıştırılır ve lavabonun gider bölümüne dökülür. Yarım saat bekledikten sonra tuzlu sıcak su, lavaboya dökülür. Suyun kaynamış olması gerekir. 1 ya da 2 saat bekledikten sonra lavaboya soğuk su dökerek boruların açılıp açılmadığını kontrol edebilirsiniz.

Banyo tıkanıklığı nasıl açılır?

Eğer banyo giderine sabun gibi sıcak suda çözüzlebilen bir cisim kaçmış ise, yani gliserin katı ve çzölebilen bir madde olduğundan sıcak su onu yumuşatarak çözer ve böylece banyo giderindeki atıklar, su ile temizlenmiş olır.

Mutfak lavabom tıkandı nasıl açabilirim?

Lavabonun deliğini kapatacak şekilde 1 su bardağı karbonat dökün. Üzerine 1 su bardağı beyaz sirke veya üzüm/elma sirkesi dökün. Karbonat ve sirke asidik reaksiyon oluşturacaktır. Elinize eldiven takıp süzgecin tıpasını kapatın ve 30 dakika bekleyin.

You might be interested:  Yedek Su Deposu Kapağı Arızası Nasıl Anlaşılır?(Doğru cevap)

Kostik lavabo açıcı nasıl kullanılır?

Kostik İle Lavabo Nasıl Açılır?

 1. Bir miktar kostik ile suyu karıştırın.
 2. Karışım esnasında ısı meydana gelir ve bununla birlikte buhar ortaya çıkar.
 3. Çıkan buharı solumayın, ciddi zararlar verir.
 4. Tıkalı olan mutfak, banyo veya tuvalete dökün.
 5. 5 dakika kadar bekleyin.
 6. Bol su ile yıkayın.

Evde tıkalı lavabo nasıl açılır pratik?

Tıkalı bir lavaboya karşı en doğal çözüm ise karbonat. Nasıl uygulayacağımıza gelirsek; Tıkanmış olan gidere, yarım bardak karbonat ve yarım bardak sirke döküp 15 dakika bekletin. Daha sonra sıcak su dolu bir çaydanlığı gidere boşaltın. Lavaboyu açmak işte bu kadar kolay.

Evde tıkalı lavabo borusu nasıl açılır?

– Kostik kullanıyorsanız; bir tencere kaynar suya belli ölçüde kostik dökün ve karıştırın (Karışım esnasında çıkan buharı solumayın), – Kostik ve kaynar su karışımını tıkalı lavaboya dökün, İşlemden sonra 10 dakika ile 15 dakika bekleyin, Tıkanıklık açılırsa; lavaboya bolca su dökün.

Gider açma nasıl yapılır?

Sirke ve karbonatla gider açmak oldukça basit bir yöntemdir. Öncelikle tıkanmış olan gidere yarım bağırdak sirke ve yarım bardak karbonat dökün. Ardından 15 dakika kadar bekleyin. Daha önceden hazırladığınız kaynar suyu gidere dökün.

En etkili lavabo açıcı hangisi?

Asit bazlı lavabo açıcılar arasında en çok bilineni kostiktir. Kostik içindeki asit su ile reaksiyona girerek ısınır ve bu ısı ile tıkanıklığa sebep olan cisimleri eritir.

Yağ tıkalı boru nasıl açılır?

Yağdan dolayı boruda tıkanma sorunu susta ile ya da lavabo aç dökerek çözülemez. Biriken yemek artığı ve yağlar zamanla sertleşmiş açılması çok güç şekilde donmuştur. Direk bir darbe yaparak yağları parçalayarak açılır. Bunun için kanal açma makineleri en iyi çözüm ortağıdır.

You might be interested:  Su Aritma Cihazı Su Tankı Hava Basıncı Nasıl Ayarlanır?

Porçöz lavabo açar mı?

1000 ml Porçöz Jel Lavabo Açıcı, ekstra güçlü formülü sayesinde her türlü lavabo ve giderinizi, tamamen tıkanmış ve suyla dolmuş olsa bile kolayca ve zahmetsizce açar. Sudan ağır özel formülü sayesinde tıkanan noktaya kolayca ve hızlı bir şekilde ulaşır. Kaynar suya gerek duymadan da kullanabilirsiniz.

Mutfak gider borusu nasıl temizlenir?

Gider boruları temizliği için, birkaç yemek kaşığı kabartma tozu veya karbonat gidere dökülür, üzerine yarım bardak sirke veya soda akıtılarak tıkanıklığın açılması sağlanır ( gideri kapatınız). Birkaç dakika sonnra sıcak su dökerek temizlemek yeterlii olacaktır. Bazen kaynamış su bile aynı etkiyi yaratabilir.

Tıkanan tuvaleti açmak için ne yapılır?

Doğal yöntemlerle tuvalet gideri açma, 1 çay bardağı karbonat, 1 su bardağı sirke ve sıcak suyu klozetin içine dökün. Bu karışımı yaklaşık 1 ya da 2 saat kadar bekletin. Burada unutulmaması gereken husus. Sirke ve karbonat karışımının sadece organik cisimleri eritecektir.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *