Categories Su

Su Jeti Nasıl Keser?(Doğru cevap)

Basınç sayesinde pompa içerisindeki su çelik boruların kesme kafasına ulaşır. Karışım odası olarak adlandırılan bölmede kesme kumu da vakumla karıştırılır. Ve sonucunda nozzle adı verilen bölmeden geçirilerek kesilecek malzemeye ulaştırılır. Bu sayede su jeti ile kesim gerçekleşmiş olur.

Su jeti ile neler kesilir?

Su Jeti Kesimi mermer, granit, bakır, cam, pleksi, kauçuk, paslanmaz çelik, paslanmaz sac gibi malzemelerin bilgisayar tabanlı makinelerde çok büyük basınçlı su ile kesilmesi işlemidir.

Su jeti kaç mm keser?

Su Jeti teknolojisi nedir? Sert veya yumuşak ayırımı olmaksızın, kalınlıkları 0.1 mm ‘den 200 mm ‘ye kadar yeryüzündeki tüm malzemeleri, su veya su -abrasiv karışım hüzmesi ile kesebilen bilgisayar destekli soğuk kesim teknolojisidir.

Su jeti nedir nerelerde kullanılır?

Su jeti, yüksek hız ve basınçlı su kullanarak alüminyum gibi özel malzemeleri hassas biçimde kesmek için kullanılan yüksek bir teknolojidir. Su jeti ile yapılan kesimlerin en büyük avantajı kesim sırasında ısı oluşmadığından malzemede deformasyon ve mukavemet kaybı oluşmamasıdır.

Su jeti tezgahı nedir?

Su jeti (Water Jet) 4137 Bar (60.000 PSI) basınca ulaştırılmış suyun, aşındırıcılar yardımıyla kesme teknolojisidir. Su Jeti yüksek hızlı (50m/sn) su gücüne dayalı olarak işlev gören ve özel pompa sistemleri ile donatılmış ve granit dahil birçok malzemenin kesilmesinde kullanılan sistemdir.

Su jeti ile kesim kaç bar?

Bir basınç yükseltici vasıtasıyla su, yaklaşık olarak 4000 bar ‘lık bir basınca kadar sıkıştırılır.

You might be interested:  Su Bazlı Vernik Nasıl Temizlenir?(En iyi çözüm)

Aşındırıcılı su jeti nedir?

Aşındırıcılı su jeti, metal, taş, seramik, kompozitler, plastik, kauçuk ve köpük gibi herhangi bir malzemeyi düşük veya hiç kalıba ihtiyaç duymadan, kesim sırasında ısı etkisi olmaksızın yüksek hassasiyetlerle kesebilen soğuk kesme makinalardır.

Lazer kesim ne demek?

Günümüzde birçok endüstriyel üretim aşamalarında kullanılan lazer kesim teknolojisi lazer yardımıyla malzemelerin kesilmesine dayalı bir işlemdir. Basit anlamıyla ifade edecek olursak; yüksek ve güçlü bir lazer çıkışının otomasyon sistemi aracılığı ile kesilmesi istenen malzeme üzerine yönlendirilmesi işlemidir.

Su testeresi nedir?

Su jeti, genellikle sertlik düzeyi ne olursa olsun, sertlik ve yumuşaklık derecesini ayırmaksızın dünyadaki tüm malzemeleri, tolerans payı hassas olacak şekilde (0,1 mm) kesmeye yarayan, ”kesici bir alet olmayan” aşındırıcı madde destekli, su bazlı bir imalat aracıdır.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *