Categories Su

Su Jeti Nasıl Yapılır?(Soru)

Basınç sayesinde pompa içerisindeki su çelik boruların kesme kafasına ulaşır. Karışım odası olarak adlandırılan bölmede kesme kumu da vakumla karıştırılır. Ve sonucunda nozzle adı verilen bölmeden geçirilerek kesilecek malzemeye ulaştırılır. Bu sayede su jeti ile kesim gerçekleşmiş olur.

Su jeti kaç barda çalışır?

Bir su jeti kesme sistemi potansiyel enerjinin hazırlanması ve potansiyel enerjinin kinetik enerjiye dönüştürülmesi olarak iki fiziksel prensibe dayalıdır; (5). Bir basınç yükseltici vasıtasıyla su, yaklaşık olarak 4000 bar ‘lık bir basınca kadar sıkıştırılır.

Su testeresi nedir?

Su jeti, genellikle sertlik düzeyi ne olursa olsun, sertlik ve yumuşaklık derecesini ayırmaksızın dünyadaki tüm malzemeleri, tolerans payı hassas olacak şekilde (0,1 mm) kesmeye yarayan, ”kesici bir alet olmayan” aşındırıcı madde destekli, su bazlı bir imalat aracıdır.

Su jeti neleri kesebilir?

Su Jeti Neleri Kesebilir?

  • Sert ve yumuşak çelikler.
  • Alüminyum, Titanyum.
  • Her turlu paslanmaz çelik.
  • Sertlikleri fark etmeksizin çoğu çelik çeşitleri.
  • Bakır, pirinç, çinko, kurşun ve sarı malzemeler.
  • Cam, pleksiglas.
  • Mermer, granit, traverten, seramik ve birçok taş çeşitleri.
  • Kompakt Lamine malzemeler.

Su jeti sistemi nedir?

Su jeti, yüksek hız ve basınçlı su kullanarak alüminyum gibi özel malzemeleri hassas biçimde kesmek için kullanılan yüksek bir teknolojidir. Su jeti ile yapılan kesimlerin en büyük avantajı kesim sırasında ısı oluşmadığından malzemede deformasyon ve mukavemet kaybı oluşmamasıdır.

Kesici su jeti kaç bar?

Su jeti ortalama 1.000 – 2.750 bardır. Su jeti yöntemiyle yapılan silme uygulamalarında kirli su ve atıklar depolandığı için çevre ve insan sağlığı da güvence altına alınmış olur.

You might be interested:  Az Su Içersek Ne Olur?(En iyi çözüm)

Su jeti kaç mm keser?

Su Jeti teknolojisi nedir? Sert veya yumuşak ayırımı olmaksızın, kalınlıkları 0.1 mm ‘den 200 mm ‘ye kadar yeryüzündeki tüm malzemeleri, su veya su -abrasiv karışım hüzmesi ile kesebilen bilgisayar destekli soğuk kesim teknolojisidir.

Su jeti tezgahı nedir?

Su jeti (Water Jet) 4137 Bar (60.000 PSI) basınca ulaştırılmış suyun, aşındırıcılar yardımıyla kesme teknolojisidir. Su Jeti yüksek hızlı (50m/sn) su gücüne dayalı olarak işlev gören ve özel pompa sistemleri ile donatılmış ve granit dahil birçok malzemenin kesilmesinde kullanılan sistemdir.

Su jetli çamaşır makinesi ne demek?

Aquafusion Teknolojisi (Tekli Su Jeti Sistemi), daha etkin ve derinlemesine temizlik için deterjanlı suyu çamaşırlara son derece hızlı püskürtür. Ayrıca su alımı esnasında deterjan kaybını engelleyen bu sistem, deterjan israfının önüne geçer, yeterli miktarda deterjanla mümkün olan en etkin temizliği gerçekleştirir.

Aşındırıcılı su jeti nedir?

Aşındırıcılı su jeti, metal, taş, seramik, kompozitler, plastik, kauçuk ve köpük gibi herhangi bir malzemeyi düşük veya hiç kalıba ihtiyaç duymadan, kesim sırasında ısı etkisi olmaksızın yüksek hassasiyetlerle kesebilen soğuk kesme makinalardır.

Lazer kesim ne demek?

Günümüzde birçok endüstriyel üretim aşamalarında kullanılan lazer kesim teknolojisi lazer yardımıyla malzemelerin kesilmesine dayalı bir işlemdir. Basit anlamıyla ifade edecek olursak; yüksek ve güçlü bir lazer çıkışının otomasyon sistemi aracılığı ile kesilmesi istenen malzeme üzerine yönlendirilmesi işlemidir.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *