Categories Su

Su Kontrası Nerede Kullanılır?(Doğru cevap)

·Tekne yapımı, dış cephe kaplaması, çatı kaplaması, reklam panosu yapımı, mobilya üretimi, ambalaj ve otomotiv sektörlerinde sıklıkla kullanılır.

Su kontrası nedir?

Su kontrası, suya neme ve dış ortam şartlarına dayanıklı tutkallar ( WBP EXT. BFU 100 E1 ) kullanılarak preslenen ve genellikle yoğunluğu yüksek ağaç papellerinden oluşan kontrplak panellerdir.

Kontra nerede kullanılır?

Kontrplak Kullanım Alanları

  • Kalıp yapmakta.
  • Vagonların zemin, taban, tavan ve yan cidarlarında ki tahtalar.
  • Gemilerin kargo bölümlerinde, tavanı, tabanı ve diğer bölümlerinde.
  • Oyuncak yapımında (kavak-poplar), çocuk oyun parkları, bahçeleri.

Su kontrası fiyatları ne kadar?

Kontrplak – Su Kontrası 578 TLFiyatlarımıza KDV dahil değildir.

Kontra plak ne demek?

Kontraplak ince ağaç katmanlarının fenolik reçine ile birleştirilmiş olarak birbirine çapraz dizilmesi ile ele edilen ahşap malzemedir. Kontraplaklar en az üç adet 1,5&3,2 mm kalınlığında ağaç katmandan yapılmaktadır. Bir kontrplak panel 1.5-3.2 mm kalınlığında en az üç katmandan oluşur.

Kontrplak suya dayanıklı mı?

MARİN SUYA DAYANIKLI KONTRPLAK WBP tutkalından üretilen kontrplaklar 72 saat kaynar suya dayanıklıdır. Marin özelliği olan Su Kontrplakları gemi yapımında, kamyon kasalarında, reklam panolarında, park ve bahçe mobilyalarında, çatı kaplamalarında, dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Plywood su geçirir mi?

Plywood ahşaptan yapılan kontrplak bir malzemedir.Yüksek basınçla tutkallı olarak ahşap tabakalar preslenir. Üzeri su geçirmez film kaplıdır.

You might be interested:  Arabanın Su Hortumu Patlarsa Ne Olur?

Kavak kontra nedir?

Kavak Kontrplak belirli özelliklerdeki tomrukların özel makinalar ile soyulmasıyla elde edilen ince soyma levhalarının (Plaka, Papel) lifleri birbirine dik gelecek şekilde en az üç tabaka yada daha çok tek sayıda üst üste (suyuna sokrasına) konularak preste yapıştırılmasıyla oluşturulan büyük boyutlu levha şeklinde bir

Marin Kontra nedir?

Marin Kontrplak, yüksek nemli ortamlarda çürümeye karşı dayanım gösterebilmesi için özel olarak geliştirilmiş bir üründür. Sıklıkla iskele ve tekne yapımında tercih edilir.

Marin kontraplak nerelerde kullanılır?

WBP tutkalından üretilen kontrplaklar 72 saat kaynar suya dayanıklıdır. Marin özelliği olan Su Kontrplakları gemi yapımında, kamyon kasalarında, reklam panolarında, park ve bahçe mobilyalarında, çatı kaplamalarında, dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Su kontrası ölçüleri nedir?

Ebatlar: Muhtelif ebatlarda imalat yapılmaktadır (1700 x 2200, 1250 x 2500 ).

Kontrplak çeşitleri nelerdir?

Kontrplak Çeşitleri ve Fiyatları

  1. Kavak Kontrplak.
  2. Huş Kontrplak.
  3. Kayın Kontrplak.
  4. Esnek kontrplak.
  5. Melamin Kontrplak.

Kontrplak ve kaplama üretimi nedir?

TS 46 (1971)’ya göre kontrplak: Belirli uzunluk ve çaplardaki ağaç gövdesi kısımlarının özel makinelerde soyulması ile elde edilmiş ince soyma levhaların lif doğrultuları birbirine dik olmak üzere 3, 5, 7 ve daha çok tek sayıda üst üste konularak basınç altında preslenmek suretiyle yapıştırılmasıyla elde edilen

Kontrplak kapı nedir?

Kontrplak, yoğun olarak inşaat sektöründe kullanilan bir orman ürünüdür. Suya dayanıklılığı ve yüksek mukavemeti bu sektör için önemlidir. Özellikle beton kalıplarının hazırlanmasında kullanılır. Brüt kalıp olarak da nitelendirilen sıvasız kalıp sistemleri için çok uygun bir malzemedir.

Filmsiz kontrplak nedir?

Rus Filmsiz Birch Kontrplak %100 Birch ( Huş ) katmanlarından oluşmaktadır. Yüksek kalitede yapısal malzemedir. Birch kontrplak yüksek dayanım ve güzel görünümün yanı sıra çok sayıda tekrar kullanım gereken yerlerde de kullanılabilmektedir. Çok iyi görünüme sahiptir.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *