Categories Su

Su Kurnazı Ne Demek?

herkesin en az kendisi kadar akıllı olduğunu anlayamayacak kadar saf olup başkalarını kandırmaya çalışan insan. kendi çapında akıllı geçindiğini zannedenler için kullanılan isim tamlamasıdır.

Su kurnası ne demek?

hamamlarda musluk altinda duran ve su birikmesi icin bulunan mermerden tekne.. hamamlarda bulunan bir nevi deliksiz mermer lavabo. sıcak ve soğuk su karıştırılarak istenilen ısıda suyu elde edip içinden hamam tası ile su alıp tas tas su dökünmeye yarar. eskiden bazı evlerin banyolarında da vardı.

Kurnaz Köylü ne demek?

karşı tarafındaki bireylerin beyni olduğunu hesaba katmadan, kendi düşüncelerinin,taktiklerinin, başkaları tarafından anlaşılmayacağını zanneden kişiye, köylü kurnazı denir.

Tatlı su kurnazı kimlere denir?

herkesin en az kendisi kadar akıllı olduğunu anlayamayacak kadar saf olup başkalarını kandırmaya çalışan insan. kendi çapında akıllı geçindiğini zannedenler için kullanılan isim tamlamasıdır.

Şark kurnazı kime denir?

” Şark kurnazı ” kavramı, biri Arapça öteki Farsça iki kelimeden oluşur zaten: Şark (doğu) ve kurnaz (kolay kanmayan, başkalarını kandırmasını ve ufak tefek oyunlarla amacına erişmesini beceren, açıkgöz, hin). Şark kurnazlarının çoğunun aldığı eğitim, yetersiz ve kalitesizdir.

Köy kurnazlığı ne demek?

yurdum insanında tetkik edilmiş cin olmadan adam çarpmak amacı güden eylemlere sevkedici güç. türk insanının kolaya kaçmada ve her durumda dört ayak üstüne düşmedeki en azından yüzeysel başarısını açıklamak için kullanılabilir.

Kurnaz kime denir?

Kurnaz, çeşitli oyunlara başvurarak karşısındakini kandıran, aldatan ancak kendisini kandırmanın kolay olmadığı insanlar için kullanılan bir kavramdır. Bu insanlar sinsilik yaparak amaçlarına ulaşmaktadırlar.

You might be interested:  Mideden Acı Su Gelmesine Ne Iyi Gelir?(EN iyi 5 ipucu)

Şark kurnazlığı yapmak ne demek?

ufak tefek seylerden tasarruf edip ve hatta karsindakini aldatarak aslinda cok daha zarar eden zihniyet. koylu akli da denir buna.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *