Categories Su

Su Savaşları Sunucuları Kim?(Çözünme)

2019 yılında TRT Belgesel kanalında ekranlara gelen ‘Su Savaşları‘ ismindeki program ile hem dünyada hem de Türkiye’de tanınan Çağlar Demirkapı, TRT ekranlarında Hakan Girginer ile beraber hazırlayıp sundukları televizyon programı vesilesiyle çok kısa bir zaman içinde ciddi bir hedef kitlesi kazandı.

Hakan Girginer kim?

HAKAN GİRGİNER KİMDİR? 1962’de Ankara’da dünyaya gelen Hakan Girginer eğitim hayatına Ankara’da başladı. Üniversite eğitimine İstanbul Boğaziçi Üniversitesi’nde Turizm ve Otel Yöneticiliği Bölümü’nde devam etti. Meslek hayatına ise Alaska’da otel yöneticiliği ile başladı.

Hakan Girginer şimdi ne yapıyor?

trt belgesel’in (bkz: sanayi savaşları) nda uzman, şimdi ise yine trt belgesel’in (bkz: su savaşları) belgeselinde ve yine uzman olarak izlediğimiz oyuncu. bilgisi her halinden belli de khk ile trt belgesel’e ‘uzman’ olarak atandı sanırım.

Çağlar Demirkapı hangi bölüm mezunu?

Yüksek lisans eğitimini için ise Amerika Birleşik Devletleri’ne bağlı Florida eyaletindeki Atlantic Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümünü tercih eden Çağlar Demirkapı, dünyanın farklı ülkelerinde su sıkıntısı yaşayan bölgelerde temiz suya erişim adına birçok projelere imza attı.

Hakan Girginer su savaşlarından ayrıldı mı?

Ancak yeni programlarda Hakan Girginer ‘in olmaması dikkat çekti. Su Savaşları izleyenleri Girginer ‘in programda neden olmadığına ilişkin sosyal medya üzerinden sorular yöneltti. Öte yandan Girginer ‘in Demirkapı ile uyum yakaladığı ifade edildi ve izleyenler Girginer ‘in programdan ayrılmasına üzüldüğünü dile getirdi.

You might be interested:  Koltukta Su Lekesi Nasıl Çıkar?

Çağlar Demirkapı kimdir?

Ortaokul eğitimini İzmir’de tamamlayan Çağlar Demirkapı, lisede İzmir Saint Joseph Fransız Koleji’ne gitti. Lisans eğitimini ise İzmir 9 Eylül Üniversitesi’nde tamamladı. Çağlar Demirkapı, dünyanın birçok bölgesinde temiz suya erişimde problem yaşayan ülkelerde çalışmalar yaptı.

Çaglar Demirkapı kimdir?

CAĞLAR DEMİRKAPI ‘NIN ASIL MESLEĞİ NE? Asıl mesleği su mühendisi olan Çağlar Demirkapı, dünyanın birçok bölgesinde temiz suya erişimde problem yaşayan ülkelerde çalışmalar yaptı. Çağlar Demirkapı, projeleri sayesinde ‘Medya Oscarları Ödülleri’nde ‘En İyi Belgesel’ ödülünü aldı.

Su savaşları nelerdir?

İki Sümer kent devleti, Lagash ve Umma arasında 4500 yıl önce sulamada kullanılacak suların paylaşımı konusunda çıkmış olan savaş, “ Su Savaşları ”ndan söz eden herkesin değindiği bir olay. Son yüzyılın içinde de Nil, Ürdün, Ganj ve Parana Irmakları, komşu ülkelerin çekişmesine neden olmuştu.

Su savaşları hangi kuruma bağlı?

Su Savaşçıları, TRT Su Savaşları Belgeseli’nden tanıdığınız Hayri Dağlı’nın kurucusu olduğu IDEA Universal Derneği’nin bir projesidir. IDEA Universal Derneği, sizlerin desteğiyle 6 ülkede yüzbinlerce insana su, gıda ve enerji sağlamıştır.

Su savaşları yeni bölümü ne zaman?

Sulama suyu bulamadıkları için kıtlık tehlikesiyle karşı karşıya kalan Gambiya’nın Wellingara köylüleri, Çağlar ve Hakan’dan sürpriz bir istekte bulunuyor! ” Su Savaşları ” yeni bölümüyle 23 Şubat Pazar 20.00’de TRT Belgesel’de.

Engin Çağlar kaç yaşında?

Uğur Taşdemir, 20 Ekim 1965 tarihinde Yozgat’ta dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nin Maliye Bölümü’nden mezun oldu. 1987 yılında amatör tiyatro gruplarında yer alan Uğur Taşdemir, daha sonra Masal Gerçek Tiyatrosu, Deneysel Sanatlar Merkezi gibi çeşitli topluluklara dahil oldu.

Su savaşları hangi dernek?

TRT Belgesel’in ödüllü belgesel serisi Su Savaşları; suya ulaşamayan binlerce insanın hikayesini değiştirmek için IDEA Universal ile bir yola çıktı. Derneğimiz ile yapılan işbirliği ile; unutulmuş coğrafyalardaki köylerimizin hikayelerini Su Savaşları belgeseli ile Dünya’ya anlatıyoruz.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *