Categories Su

Su Sayacı Patladı Ne Yapmalıyım?(EN iyi 5 ipucu)

Su sayacı patlayan, doğru çalışmayan veya durmuş olan abonelerimiz Kuruluşumuz Sayaç Sökme Takma Müdürlüğüne abone numarası ve kimlik fotokopisi ile başvurarak sayacın değişmesini isteyebilirler.

Su saati bozuldu ne yapmalıyım?

Abonelerimiz, su sayaçları bozulduğunda, patladığında, sayaç numaratörlerinin çalışmaması durumunda, buharlı olduğunda, camının kırık yada mührü koptuğu durumlarda ilgili size en yakın şube müdürlüğüne veya 185 Çağrı Merkezine bildirmek zorundadırlar.

Su sayacı camı kırıldı ne yapmalıyım?

Bozulan, patlayan, camı kırık ve mührü kopuk vb. su sayaçlarının mutlaka değiştirilmesi gerekmektedir. Bu gibi durumlarda abonelerimiz, su faturası ile SASKİ Genel Müdürlüğü Abone İşleri Daire Başkanlığı 1 nci kattaki Saha ve Sayaç Kontrol Şefliğine başvurmak zorundadırlar.

Bozulan su sayacını kim değiştirir?

Abone tesisatlarına takılı olan mevcut su sayaçları; çalışmama, patlak olma, periyodik muayene yapılmama (10 yılda bir muayene edilip damgalanmama), standart dışı olma, yüksek tüketime itiraz edilme gibi nedenlere bağlı olarak İdare tarafından değiştirilmektedir.

Su sayacı ücretini kim öder?

Yasal olarak bu harç hem alıcı hem de satıcı tarafından ayrı ayrı ödeniyor.

Su sayacı bozulursa ne olur?

Bozuk su sayacı harcamamış olduğunuz suların faturasını ödemenize neden olabilmektedir. Eğer geç fark edilen bir su sayacı arızasına rastlamış iseniz mutlaka dilekçe ile su dairesine başvuruda bulunmanızı önermekteyiz.

You might be interested:  Su Çiçeği Aşısı Hangi Rafta Saklanır?(En iyi çözüm)

Su saati donmasın diye ne yapılır?

Su sayacınızın donması halinde su vanasını kapatarak ALO 153 MAVİ MASA’ yı aramanız halinde, ekiplerimiz ihbar sonrası en kısa sürede verilen adrese giderek, donan ya da patlayan sayaçlara müdahale edecektir.

Su sayacı içindeki buhar nasıl geçer?

Saç kurutma makinesini düşük ısıya ayarlayın. Yaklaşık 15 cm uzaklıktan saatinize sıcak hava tutun. Düşük ayarda beş dakika boyunca saatin içini iyice kurutun. Saati tekrar bir araya getirmeden önce saati, havlu üzerinde 30 dakika daha bırakın.

Su sayacı değişimi ücretli mi?

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Resmi Gazete’de yayımlanan tebliğine göre su, elektrik ve gaz sayaçlarının tamir, bakım ve ayar ücretleri değişti. Tarife kapsamında, su sayaçlarının ayar ve parça değişimi gerektirmeyen tamir ücreti anma debisine göre 16,9 lira ve 24 lira olacak.

Kartlı Su Sayacı suyun bittiğini nasıl anlarız?

Akıllı kart sayaca resimdeki şekilde yaklaştırılıp butona basıldığı zaman kartta yüklenmiş olan bu krediler sayaca aktarılmış olur. Buna istinaden LCD ekranda “YÜKLENEN” mesajı ve miktarı görüntülenir. Su sayacı yüklenmiş olan kredinin bitmesi durumunda vanasını kapatır.

Bozuk su sayacı nasıl değiştirilir?

Abone İşleri Dairesi bürolarına veya 185’i arayıp başvuru yapılır. Sayaç değişimi iş emri hazırlanır. Sayaç değişimi için başvurulan adreste, saha ekipleri tarafından su sayacı söküm-takım işlemi gerçekleştirilir. Sökülen sayaç üzerinde endeks ile son fatura arasında endeks farkı olursa,endeks farkı tahakkuk edilir.

Su sayacı neden değiştirilir?

Abonelerin su sayaçları ekonomik ömrünü doldurduğunda (üretim tarihi itibarı ile 10 yıl ve üzerindeki sayaçlar) camı kırık, mührü kopuk ise mutlaka değiştirilmesi gerekiyor. Sayaç değişimi Kurum elemanları tarafından yapılıyor.

Kaçak su kullanmanın cezası ne kadar?

TESKİ Genel Müdürlüğü siz değerli abonelerimize, daha iyi ve nitelikli hizmet verebilmek için, kaçak su kullananlar ve mühür kıranlara karşı çok ciddi ve kararlı bir biçimde mücadele etmektedir. Kaçak su kullananlar para cezası ve 3 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanır.

You might be interested:  Su Basınç Regülatörü Nasıl Takılır?(Çözünme)

Aski sayaç bedeli ne kadar?

10 yıllık kullanım süresi (periyodik muayenesi) dolmamış kartlı sayaç abonelerinin sayaçları ise İdaremize başvuru yapmaları halinde, mekanik sayaç bedeli (45,01 TL), sayaç takma bedeli (17.70 TL) ve güvence bedeli (67,72 TL*) olmak üzere toplam 130,43 TL (Güncel fiyatlandırma yapılacaktır) ödenmek üzere mekanik sayaç

Su borcu varsa abonelik alınır mı?

Kullanıcıların ödemediği abonelik borçları, yeni maliki bağlamıyor. Ancak kimi zaman eski malikin borcundan dolayı yeni malike abonelik açtırılmıyor. Bu gibi durumlarda yeni abonelik tesisi için başvurulduğunun ancak eski abonenin borcu yüzünden yeni sözleşme imzalanmayacağının yanıtı yazılı olarak talep ediliyor.

Doğalgaz Bağlantı bedeli kim öder?

Abonelik bedelini ödemek kesinlikle ev sahibinin işidir. Kiracılardan abonelik bedeli talep edilemez. Abonelik bedelini kiracı ödemez. Çünkü geri alınabilen bir meblağ değil tam aksine evin demirbaşı olan bir paradır.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *