Categories Su

Vaillant Kombi Su Boşaltma Vanası Nerede?(Çözünme)

Tahliye vanası Vaillant kombiye monteli bir parça olmamaktadır. Bu nedenle de her kombi de bulunmamaktadır. Tesisat borularının üzerinde bulunmaktadır.

Kombinin suyu yüksek olursa ne olur?

Kombi içine basılan su miktarı arttıkça buna bağlı olarak su sızdırma sorunu ortaya çıkabilir. Kombiye fazla su basılması halinde olması gereken 1,5-2 bar seviyesi geçilir. Bu nedenle su basıncını düşürmek gerekir. Kombi su basıncının yükselmesi kombinizin arıza yapmasına neden olur.

Kombi doldurma musluğu arızası nasıl anlaşılır?

Doldurma Musluğu Arızası Nasıl Anlaşılır?

  1. Kombi basıncı yükselir Kombinizdeki bar göstergesi sürekli arttığında yani basınç yükselme durumları olduğunda genelde doldurma musluğu arızası karşımıza çıkar.
  2. Kombi su akıtır Kombide doldurma musluğu arızası bir de su akıntısı sorununu meydana getirir.

Vaillant kombi neden su basmıyor?

Vaillant kombilerde su almamasının temel nedeni su sistemlerinde bir sorun olduğundan kaynaklanmaktadır. Kombi çalışma sistemi çok hassastır. Ufak bir sorun olduğunda bile kombiden tam anlamı ile verim alamazsınız.

Kombi musluğu ne tarafa açılır?

Doldurma musluğunu açmak için sol tarafa doğru çevirmeniz gerekir. Genel kombi çeşitlerinde sola çevrilerek açılır. Fakat bazı çeşitlerde sağa doğru açıldığı da olabilmektedir. (özellikle de ferroli kombilerde) parçayı çevirmeniz ile su sesi geldiğini duyarsınız.

You might be interested:  Su Faturam Yüksek Geldi Nereye Şikayet Edebilirim?(Çözünme)

Kombi basınç yükselmesi tehlikeli midir?

Basınç değeri 1,5 bardan birkaç gün veya haftada 2 bara kadar yükseliyorsa normal bir durumdur. Fakat basınç çok sık 2,5 ya da 3 barın üzerine çıkıyorsa bu bir sorundur. Hatta kombide basınç yükselmesi sebebi ile su akıntısı sorunu da olabilir.

Kombi çalışırken bar yükselir mi?

Kombi basıncının 1.5 bardan 2 bara kadar yükselmesi bir arıza durumu değildir. Kombiler, kaloriferler açıldığı zaman yanı kış moduna geçildiğinde içinde bulunan suyu kaynatır ve su kaynadıkça çoğalır. Dolayısıyla da basınç değerinde ufak tefek yükselmeler olabilir.

Kombi doldurma musluğu nerede?

Genel olarak söyleyecek olursak, kombinin alt tarafına baktığımız zaman, mavi veya siyah bir plastik başlığı olan, dönebilen bir vana görürsünüz. İşte o vana, doldurma musluğu ya da doldurma vanası olarak tabir ettiğimiz parçadır. Bu musluk, saatin tersi yönde açılır, saat yönünde kapanır.

Kombi niye su basmaz?

Kombi Neden Su Almaz? Kombinizin altında bulunan su alma vanası çevirdiğiniz halde su almıyorsa şebeke basıncı düşüktür yada musluk contasında arıza vardır bu iki kontrolü yaptıntan sonra Kombiniz su almaya başlayacaktır.

Kombi su almıyor sebebi nedir?

Kombi Su Almıyor Diğer bir ihtimal ise, kombiye takviye edilen su, şebeke suyudur ve şebeke suyunun basıncının düşük olması kombiye su basılmasına engel olur. Eğer eviniz üst katlardaysa ve şebekenin su basıncı düşükse kombi takviye musluğunu açsanız da kombi su almaz.

Vaillant kombi reset nasıl atılır?

Vaillant Turbotec Kombiye Nasıl Reset Atılır? Turbotec model kombi panelinde alev işareti üzerine x işareti olan bir düğme bulunmaktadır. Bu düğmeye birkaç saniye basılı tutup bıraktığınızda kombiyi resetlemiş olursunuz. Basılı tuttuğunuz zaman cihaz kendiliğinden kapanacak ve yine kendiliğinden açılacaktır.

You might be interested:  Su Altı Kaynakçılığı Nasıl Olunur?(EN iyi 5 ipucu)

Kombinin su basıncı neden düşer?

Kombi bar düşmesi cihazın bakımsız kaldığı durumlarda genleşme tankındaki havanın eksilmesi ile olur. Bu gibi durumlarda uzman bir teknik servis genleşme tankına hava basar. Eşanjör kireçlendiğinde bar düşer. Bu gibi durumlarda ana eşanjörün değiştirilmesi gerekmektedir.

Kombinin altındaki su vanalar nasıl olmali?

Kombi altında bulunan borular üzerindeki vanalar incelendiğinde boru ile aynı hizada olduğu gözlemlenir. Bu şekilde vanaların açık olduğu anlaşılabilir. Boru ile aynı hizada olmayan vanalar kapalı demektir. Kombi altındaki kalın borular kalorifer sistemi için, ince borular ise sıcak su sistemi içindir.

Kombinin barı yükselince ne yapılır?

Yüksek olan basıncı düşürmede, yani fazla su basıldığında basıncı azaltmada en uygun yöntem kaloriferden hava almaktır. Kalorifer havasından ziyade hava alma bölümünden su alınıyor olmasıdır. Kombinize en yakın kaloriferin üst yan kısmına bakarsanız çıkıntılı bir müşür bölümü göreceksiniz.

Kombinin su basıncı kaç olmalı?

Kombi basıncı düştüğünde kombiye su takviyesi yapılması gerektiğini belirtmiştik. Kombinin basıncı ne çok fazla olmalı ne de çok düşük olmalıdır. Kombinin ideal bir şekilde çalışması için kombinin basıncı bir buçuk (1,5) bar seviyesinde olması gerekir.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *